Крутянці

Кільян Орест

Підполковник Кільян Орест Васильович, випускник ліцею 1996 року.
Указом Президента України від 08.08.2014 року №640/2014 нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

Підполковник Орест Кільян брав участь у бойових діях з перших днів проведення АТО у складі 80 бригади. Протягом 2014-2015 років пройшов увесь бойовий шлях цього військового з’єднання, брав участь у визволенні населених пунктів Донецької та Луганської області.

За виконання бойових завдань під час визволення міста Слов’янська був представлений до державної нагороди – ордена Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.

Сьогодні – начальник інженерної служби 80 окремої десантно-штурмової бригади. Проводить активну навчальну та просвітницьку діяльність серед школярів та молоді.

Безбородов Артем

Капітан Безбородов Артем Олегович — випускник ліцею 2006 року.
Указом Президента України від 22.01.2015 року №26/2015  нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

Капітан Артем Безбородов виконував бойові завдання у складі 1-ї ротної тактичної групи 24-ї окремої механізованої бригади. Під час боїв поблизу н. п. Хрящувате 13.08.2014 р. під час спроби терористів оточити штурмову групу знищив їхню засаду, 14.08.2014 р. один танк Т-64 знищив та підбив другий танк сепаратистів, чим змусив противника відступити із зайнятого рубежу.
24.08.2014 р. в ході бою танк Артема Безбородова був підбитий. Екіпаж танка загасив свою охоплену полум’ям бойову машину, продовжив бій та забезпечив виконання бойової задачі.
31 серпня 2014 року здійснив прикриття та евакуацію особового складу 80 бригади із оточеного Луганського аеропорту. В результаті операції було врятовано близько 50 чоловік.
Артем Безбородов відзначений високою недержавною нагородою “Народний Герой України”.

Коваль Володимир

Полковник Коваль Володимир Михайлович, випускник ліцею 1995 року.
Указом Президента України від 25.03.2015 року №176/2015  нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

Ще до війни полковник Володимир Коваль проходив поступово службові щаблі. Після навчання в Одеському інституті Сухопутних військ (факультет аеромобільних військ), служив у 95 окремій аеромобільній бригаді (м. Житомир). В 1999-2011 роках проходив службу на різних посадах в Збройних Силах України.

З 2011 року – на службі в Головному управлінні Внутрішніх військ, а з 2014 – начальник служби планування застосування військ відділу підготовки штабів та застосування військ оперативного управління штабу Головного управління Національної гвардії України.

В ході АТО завдяки його зусиллям було виявлено два сховища зброї в лісосмузі та затримано 15 помічників російських терористів, причетних до протизаконних дій в місті Лиман.

Кириленко Максим

Капітан Кириленко Максим Борисович, випускник ліцею 2007 року.
Указом Президента України від 14.08.2014 року №651/2014  нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

Максим Кириленко дії по веденню розвідки на сході України розпочав ще до формального початку АТО.

Війну зустрів перебуваючи на посаді командира групи 3 полку спеціального призначення (місто Кропивницький) в званні старший лейтенант.

Участь в бойових діях брав в районах: Чонгар (Крим), Слов’янськ, Красний Лиман, Амвросіївка, Дібровка, Зеленопілля, Свердловськ, Ізварино.

Під Ізварино отримав вже остаточне поранення, яке повністю усунуло його від виконання завдання та з оточення пораненим потрапив в полон до Російської Федерації. Через 3 місяці повернувся в стрій та до 2017 брав участь на сході України на посаді командира роти ССО ЗСУ.

Нагороду отримав за низку виконаних завдань в тилу противника.

В 2017-18 роках проходив службу в Командуванні Сил спеціальних операцій.

В 2018 році через стан здоров’я звільнений в запас.

 

Венгрин Іван

Майор Венгрин Іван Володимирович, випускник ліцею 2008 року.
Указом Президента України від 08.08.2014 року №640/2014 нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

З травня 2014 року по теперішній час майор Іван Венгрин бере участь в АТО (ООС) на території Луганської та Донецької областей.

14 червня 2014 року приймав безпосередню участь в штурмі та визволенні міста Щастя Луганської обл. 17 червня під час висування для  прикриття та виходу з бою підрозділів 24 добровольчого батальйону «Айдар»  з 1-м взводом своєї роти та групою ССО потрапив в двосторонню засідку переважаючих сил противника. В ході бою отримав важкі поранення та потрапив в оточення, проте протягом доби пораненим командував групою, з якою виходили з оточення до своїх.

Брав участь у обороні Луганського аеропорта, ніс службу в районі блок-поста №29 (село Жолобок), обороняв селище Кримське в районі блок-поста №31 – за що достроково було присвоєно військове звання «капітан».

Виконував бойові завдання в районі населених пунктів Болотяне, Станиця Луганська, Щастя, Трьохізбенка Луганської області, Горлівка Донецької області та селище Піски в районі Донецького аеропорта.

Вінтоняк Артур

Майор Вінтоняк Артур Миколайович, випускник ліцею 2009 року.
Указом Президента України від 15.07.2014 року №593/2014 нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

Артур Вінтоняк закінчив навчання в Національній академії сухопутних військ в 2013 році і розпочав службу у складі 80 бригади. Із весни 2014 року, після російської анексії Криму, львівські десантники брали участь у прикритті державного кордону в Полтавській і Сумській областях.  Згодом, як це було характерно для початкового етапу цієї війни, 1-й батальйон 80 окремої десантно-штурмової бригади залучали до виконання бойових завдань на всіх загрозливих напрямках.

В період з 22 по 24 травня 2014 року Артур Вінтоняк командував діями 3-ї роти під час ведення боїв з переважаючими силами та вогневими засобами російсько-терористичних формувань. У поданні на державну нагороду було зазначено: “Виявивши мужність та рішучість, високий професіоналізм у складній обстановці, під шквальним вогнем ворога і мінометними обстрілами виконав поставлене завдання, відбивши напад та завдавши численних втрат ворогові”. Також майор Артур Вінтоняк був нагороджений низкою відомчих нагород та відзнак.

Гадевич Юрій

Капітан Гадевич Юрій Ярославович, випускник ліцею 2007 року.
Указом Президента України від 08.09.2014 року №708/2014 нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

Капітан Юрій Гадевич Юрій початок війни зустріч на посаді командира аеромобільно-десантного взводу 80-ї окремої аеромобільної бригади (тепер – десантно-штурмова бригада).

З 12 квітня 2014 року брав участь в Антитерористичній операції зі знищення незаконно створених формувань в околиці міста Слов’янськ Луганської області. Особисто організовував службу на блокпосту щодо недопущення незаконного переселення населення, транзиту зброї, боєприпасів і наркотичних речовин.

3 травня 2014 року вміло та впевнено керував діями блокпоста 3-ї аеромобільно-десантної роти при веденні оборонних боїв з переважаючими силами та вогневими засобами незаконно створених бандформувань. Виявивши мужність та рішучість, високий професіоналізм, перебуваючи під шквальним вогнем і мінометними обстрілами, виконав поставлене завдання з оборони блокпоста, відбивши напад та завдавши численних втрат ворогу. При цьому особовий склад блокпоста втрат не зазнав.

Згодом, будучи заступником командира роти, брав безпосередню участь в обороні Луганського аеропорта та у визволенні багатьох населених пунктів Луганщини.

 

Козій Ростислав

Майор Козій Ростислав Володимирович, випускник ліцею 2006 року.
Указом Президента України від 08.07.2014 року №587/2014 нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

Для майора Ростислава Козія воєнний стан почався з березня 2014 року. Він, як командир взводу, особисто брав участь у виконанні комплексу завдань “Весняна злива – 2014” у складі батальйонно-тактичної групи об’єднаного мобільного угруповання “Полісся”. Метою операції була деокупація Криму та блокування російських частин на території півострова.

В червні 2014 року, в ході виконання бойового завдання із забезпечення охорони блокпоста, був поранений.

Після повернення в стрій виконував завдання із планування бойових операцій в Мар’їнці, Широкіному Донецької області.

На сьогоднішній день – заступник командира 3 десантно-штурмового батальйону 79 окремої десантно-штурмової бригади Десантно-штурмових військ Збройних Сил України.

 

Супріган Андрій

Капітан Супріган Андрій Валерійович, випускник ліцею 2008 року.
Указом Президента України від 11.03.2015 року №136/2015 нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

Указом Президента України №306/2016 від 20.07.2016 року нагороджений орденом Богдана Хмельницького II ступеня.

Капітан Андрій Супріган на війні проти російсько-терористичних військ діяв у складі 54-го окремого розвідувального батальйону (місто Новоград-Волинський). Виконував низку бойових завдань у різноманітних точках фронтової смуги на Луганщині та Донеччині: Кутейниково, Верхньоторецьк, Кряківка, Гранітне, Степанівка, Водяне, Широкіно, Дебальцеве, а також за лінією розмежування, на ворожій території. Детальні описи дій наших розвідників і сьогодні не можна оприлюднювати для широкого загалу. Проте про ефективність дій свідчить нагородження капітана Андрія Супрігана орденом Богдана Хмельницького не тільки ІІІ, але й ІІ ступеня.

 

Чкалов Артур

Майор Чкалов Артур Павлович, випускник ліцею 2009 року.
Указом Президента України від 14.08.2014 року №651/2014 нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

Майор Артур Чкалов завершив навчання в Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного (спеціальність “Управління діями підрозділів військової розвідки та спеціального призначення”). Він та його колишні однокурсники, будучи у званні лейтенантів, приймали в бойовій обстановці відповідальні рішення, від залежало життя підлеглих та доля держави. В 2014-2015 роках Артур Чкалов відбув кілька ротацій в зону проведення АТО. В ході бойових дій отримав осколкове поранення.

На сьогоднішній день продовжує службу на посаді викладача кафедри бойового застосування технічних засобів розвідки факультету підготовки спеціалістів військової розвідки та спеціального призначення Військової академії (м. Одеса).

Козачек Богдан

Капітан Козачек Богдан Петрович, випускник ліцею 2010 року.
Указом Президента України від 28.05.2015 року №292/2015 нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

Капітан Богдан Козачек вирушив на війну відразу після курсантської лави. В 2014-2015 роках був командиром розвідувального взводу 92-ї окремої механізованої бригади. З 2015 по 2017 рік командував окремою розвідувальною ротою 92-ї ОМБр. Згодом перейшов на службу в Центр спеціальних операцій “А“ Служби безпеки України.

Нагороджений державною нагородою за участь в операції затримання російських диверсантів та спецназівців Євгена Єрофєєва та Олександра Александрова у бою під Щастям 16 травня 2016 року.

Соловко Олексій

Лейтенант Соловко Олексій Леонідович, випускник ліцею 2010 року.
Указом Президента України від 03.11.2014 року №838/2014 нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

Капітан Олексій Соловко відразу ж після закінчення навчання розпочав службу у 80 окремій десантно-штурмовій бригаді на посаді командира десантно-штурмового взводу. Виконував завдання за призначенням на Луганщині, на так званому 32 блок-пості. Цей опорний пункт був з усіх сторін оточений ворожими силами – російськими кадровими підрозділами, підпорядкованими Росії групами місцевих, козачих, осетинських та чеченських бойовиків.

Після тяжкого поранення командира роти, залишився організовувати оборону. Після тижнів виснажливих боїв, вийшли колоною з амуніцією та боєздатною технікою.

Сьогодні капітан Олексій Соловко – начальник штабу десантно-штурмового батальйону 80 окремої десантно-штурмової бригади. Продовжує виконувати бойові завдання на Сході України.

Капустяк Юрій

Старший лейтенант КАПУСТЯК Юрій Володимирович, випускник ліцею 2012 року. Указом Президента України від 23 серпня 2018 року №238/2018 нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

Старший лейтенант Юрій Капустяк після закінчення році навчання в Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного в 2017 році став командиром взводу у 24 ОМБр імені короля Данила. Перші бої, в яких він брав участь проходили біля міста Попасна Луганської області. За наступні два роки він відзначився у щоденних боях під населеними пунктам Зайцеве і Шуми на Донеччині, де його підрозділ не просто швидко стабілізував обстановку, але й завдавав ворогу великих втрат і при цьому не допустив втрат власного особового складу. Він особисто завжди був на основному напрямку заворушень, безпосередньо командуючи вогнем у відповідь та захистом своїх бійців.

Старший лейтенант Юрій Капустяк всього за два роки у боях пройшов великий військовий шлях та став заступником командира батальйону. Він довів уміння організовувати підрозділ на виконання завдань та турбувати про підлеглих.

В серпні 2019 року Юрій Капустяк був відзначений високою недержавною нагородою “Народний Герой України”.

Побиванець Антон

Капітан ПОБИВАНЕЦЬ Антон Вікторович, випускник ліцею 2010 року.

Указом Президента України від 02.12.2016 року №538/2016  нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

2014 року закінчив Академію Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного за спеціальністю «Управління діями механізованих підрозділів».

Служив на посаді командира роти 72 окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожці.
10 серпня 2015 року особисто організував відбиття нападу на позиції 5 РОПу в районі населеного пункту Біла Кам’янка. Під час бою вміло керував підлеглим особовим складом. В ході бою особисто знищив 5 бойовиків та БРДМ противника.

Гасай Петро

Підполковник ГАСАЙ Петро Володимирович, випускник ліцею 1997 року.

Указом Президента України від 21.08.2014 року №660/2014 нагороджений орденом “За мужність” III ступеня.

Підполковник Петро Гасай в 2007-2008 роках проходив службу у складі українського миротворчого контингенту місії ООН у Республіці Ліберія, в 2009-2010 та 2013-2014 – у складі національного контингенту українського миротворчого контингенту в Косово, Республіка Сербія. Там він набув досвід роботи у бойових умовах і високий професійний рівень.

В червні-липні 2014 року виконував обов’язки прес-офіцера прес-центру АТО. При цьому постійно перебував у зоні активних бойових дій, супроводжував представників іноземних та українських ЗМІ на блокпости та до підрозділів Збройних Сил України. Крім того, особисто активно та об’єктивно висвітлював події літа 2014 року в АТО.

21 липня 2014 року підполковник Петро Гасай був у складі штурмового загону, що звільняв місто Торецьк Донецької області. Після операції зі звільнення місцевої адміністрації, разом із рештою групи він відбивав контратаки російських терористів. Хоча внаслідок танкового обстрілу отримав контузію, продовжував фото- та відеозйомку. Матеріали, які він здобув під час боїв, у подальшому були використані як національними, так і міжнародними засобами масової інформації для об’єктивного висвітлення ролі Збройних Сил України в ході проведення АТО.

 

Вовкунович Андрій

Майор ВОВКУНОВИЧ Андрій Олексійович, випускник ліцею 2002 року.
Указом Президента України від 08.09.2014 року №708/2014 нагороджений орденом “За мужність” III ступеня.

Майор Андрій Вовкунович після закінчення з відзнакою Національної академії сухопутних військ проходив службу в різних підрозділах академії. В серпні 2014 року був відряджений в зону проведення АТО. Із підпорядкованим підрозділом отримав завдання із утримання Савур-Могили і коректування вогню артилерії. Після виконання поставлених завдань та у зв’язку із масовим вторгненням російських військ, вивів свою групу із оточення у повному складі. За проявлені мужність та героїзм був нагороджений орденом.

Продовжував воювати як заступник командира стрілецької роти з озброєння 42 батальйону територіальної оборони. Згодом став командиром розвідувально-штурмового взводу штурмової роти 57 окремої мотопіхотної бригади. З жовтня 2014 року по січень 2015 року брав активну участь в боях в районі Дебальцева. Як командир розвідувально-штурмового загону провів 17 бойових виходів в тил противника.

На сьогоднішній день – старший офіцер відділення спеціального призначення Військової служби правопорядку у місті Львові.

Захватихата Дмитро

Капітан Захватихата Дмитро Сергійович, випускник ліцею 2010 року.
Указом Президента України від 04.12.2015 року №680/2015 нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

Командир 1 артилерійської батареї артилерійського дивізіону бригадної артилерійської групи 128 окремої гірсько-піхотної бригади. Відбув декілька ротацій у зону проведення АТО/ООС.

Особливо важливими були досягнення Дмитра Захватихати при ураженні цілей поблизу міста Попасна та під час оборони міста Дебальцева. Так, останньою боєздатною гарматою прикривав відхід військ з Дебальцева, чим врятував життя багатьох військовослужбовців. Під час боїв за Дебальцевський плацдарм в 2015 році під вогнем артилерії вивів свою батарею з села Логвіново Донецької області без жодного загиблого.

Лісневський Михайло

Капітан ІІІ рангу ЛІСНЕВСЬКИЙ Михайло Михайлович, випускник ліцею 2009 року.
Указом Президента України від 21.08.2014 року №660/2014 нагороджений орденом “За мужність” III ступеня.

Капітан ІІІ рангу Михайло Лісневський після закінчення Національної академії сухопутних військ розпочав службу в 73-у морському центрі спеціальних операцій імені кошового отамана Антіна Головатого на посаді командира групи (взводу). Починаючи з 2014 року брав участь в Антитерористичній операції та Операції об’єднаних сил на сході України. Спочатку – на забезпеченні захисту Херсонщини від нападу російських окупаційних військ, а потім – у визволенні населених пунктів Луганщини та Донеччини. Крім того, брав участь у виконанні багатьох складних завдань у Щасті, Попасній, Дебальцевому, Авдіївці, Маріуполі, на Світлодарській дузі та інших точках Донбасу. Зокрема, у складі спеціальної групи звільняв та утримував в бою проти набагато чисельніших сил ворога адміністративні будівлі міста Торецька.

На сьогоднішній день у його підпорядкуванні – команда (рота) 73-о морського центру спеціальних операцій імені кошового отамана Антіна Головатого.

Горбатюк Юрій

Лейтенант ГОРБАТЮК Юрій Володимирович, випускник ліцею 2013 року. Указом Президента України від 03.10.2014 №838/2014 року нагороджений орденом “За мужність” III ступеня.

Після закінчення ліцею Юрій Горбатюк вирішив спочатку піти на військову службу за контрактом. Тому брав участь в АТО у складі 95-тої аеромобільної бригади у званні солдата. На початку березня 2014 року їхню частину підняли за тривогою та передислокували на полігон “Широкий лан”. Спочатку виконував завдання на блокпостах на Арабатській стрілці, Чонгарі, які були на межі з Кримом, не допускаючи російських окупантів на Херсонщину. Вже з квітня 2014 року брав участь у боях: захопленні блокпосту терористів під Ізюмом, обороні на горі Карачун, визволенні Слов’янська та інших операціях.

У селі Крива Лука при зачистці бронегрупа потрапила в засідку. В ході важкого бою Юрій отримав важке осколкове поранення ноги. Але, незважаючи на сильний біль, він продовжував вести бій і прикривати вогнем своїх товаришів.

Коли перебував на лікуванні та реабілітації у Львові, прийняв рішення здобувати офіцерський фах у Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Сьогодні командує ротою у складі 28 окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу.

Сбитов Павло

Старший лейтенант СБИТОВ Павло Олегович, випускник ліцею 2012 року.

Указом Президента України від 22 травня 2018 року № 144/2018 нагороджений орденом “За мужність” III ступеня.

Після навчання у Національній академії сухопутних військ потрапив у 503-й окремий батальйон морської піхоти. З 2016 року воював на півдні Донецької області, на Маріупольському напрямку – у Широкиному, Лебединському та Водяному Волноваського району, Талаківці та Гнутовому Кальміуського районів. Завдяки бойовому вишколу та мужності морських піхотинців вдається надійно захищати Маріуполь від нападів російського агресора. Сьогодні у роті Павла Сбитова більше половини особового складу мають великий бойовий досвід.

У 2017-му старшого лейтенанта Павла Сбитова призначили командиром роти. Його підрозділ представляв Україну на міжнародних навчаннях країн НАТО у Грузії Agile Spirit 2019. Метою цього тренінгу стало підвищення сумісності, вдосконалення та підвищення оперативної спроможності під час планування та виконання операцій у багатонаціональному середовищі, а також розвиток можливостей управління та контролю між Альянсом та країнами-партнерами.

В жовтні 2019 року рота Павла Сбитова перемогла на змаганнях найкращого однотипного підрозділу Збройних Сил України, а дії командира роти старшого лейтенант Павла Сбитова високо оцінило командування Збройних Сил України.

Савчук Сергій

Капітан Савчук Сергій Васильович, випускник ліцею 2005 року.
Указом Президента України №631/2014 від 02.08.2014 року за особисту мужність і героїзм нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.
Указом Президента України №480/2015 від 20.08.2015 року, за особисту мужність і самовідданість, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі нагороджений медаллю «Захиснику Вітчизни»

Грабовець Михайло

Полковник Грабовець Михайло Степанович, випускник ліцею 1996 року.
Указом Президента України №339/2016 від 22.08.2016 року нагороджений орденом Данила Галицького.
Полковник Михайло Грабовець у 2014-15 роках виконував завдання із контррозвідувального забезпечення підрозділів сил АТО.

Матюхін Леонід

Капітан 1 рангу МАТЮХІН Леонід Юрійович, випускник ліцею 1995 року.

Указом Президента України від 04.12.2014 року №915/2014 за нагороджений медаллю “За військову службу Україні”.

Під час окупації Криму Російською Федерацією в березні 2014 року прийняв рішення залишитися у 36-й окремій бригаді берегової оборони (гарнізон “Перевальне”), яка перебувала в блокаді російських окупаційних військ. Завдяки цьому з’явилася можливість інформувати українські та іноземні ЗМІ про ситуацію в оточених військових частинах окупацію та саму окупацію. Після виходу бригади з Криму ще декілька тижнів знаходився на вже окупованому півострові. Події, свідком яких він став, Леонід Матюхін описав у книжці “А мама зрозуміє”, створену у співавторстві з двома офіцерами 36 бригади берегової оборони.

Після виходу з Криму багато разів перебував на різних посадах в районі проведення АТО та ООС. Задля того, щоб люди не сумнівалися у правдивості інформації, звернення записував з передової в районах Пісків, Мар’їнки, Авдіївки, Красногорівки, Станиці Луганської тощо.

В умовах інформаційного протистояння з ворогом важливе значення мало оперативне донесення до громадян України правдивої інформації. До обов’язків капітана 1 ранку Леоніда Матюхіна належало також аналіз інформаційних викликів та оперативна спростування ворожої дезінформації.

Дзерин Михайло

Капітан ДЗЕРИН Михайло Федорович, випускник ліцею 2009 року.

Указом Президента України від 02.12.2016 року №538/2016 нагороджений медаллю “За військову службу Україні”.

Капітан Михайло Дзерин закінчив Національну академію сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного перед війною. Вже влітку 2014 року йому доручили командувати ротою із мобілізованих військових у новоствореному батальйоні 72 бригади. Із серпня 2014 року рота виконувала бойові завдання на території Донеччини.

У складі батальйону 9-та рота під командуванням Михайла Дзерина зупиняла спробу танкового прориву під населеними пунктами Стилою та Петровським. Українські військові вибудували надійну оборону в довколишніх степах, яку утримують до цього часу. Також успішно виконав бойове завдання щодо відбиття контратаки на село Старогнатівку Донецької області. Серед особистих заслуг капітана Михайла Дзерина евакуація бронетехніки під час бою та участь у забезпеченні виходу особового складу підрозділів Збройних Сил України з оточення під Іловайськом в районі міста Старобешеве на Донеччині.

Сьогодні служить на посаді заступника командира батальйону 72 окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців.

Кліпач Роман

Лейтенант Кліпач Роман Володимирович, випускник ліцею 2005 року.

Указом Президента України від 22.05.2017 року №138/2017нагороджений медаллю “За військову службу Україні”.

Після завершення ліцею Роман Кліпач, з огляду на сімейні обставини, не продовжував військове навчання. Проте він відслужив строкову службу в 2009-2010 роках, а з початком першої хвилі мобілізації – зголосився добровольцем. Згодом домігся переводу до бойового підрозділу – 9-го батальйону територіальної оборони, який воював на Маріупольському напрямку.
Після демобілізації з БТрО і короткого відпочинку – підписав контракт з 72 ОМБр. З цією бригадою на посаді командира відділення воював під Волновахою та в Авдіївці під час найбільш відповідальних боїв на цих напрямках.

В 2018 році Роман Кліпач пройшов відбір та брав участь в українській миротворчій місії в Ліберії в складі місії ООН в цій країні.

Після повернення додому, командування бригади, з огляду на виконання обов’язків командира взводу, позитивну характеристику та наявність відповідної кваліфікації, подало Романа Кліпача на присвоєння офіцерського звання “молодший лейтенант”.

На сьогоднішній день лейтенант Роман Кліпач – командир першої роти першого механізованого батальйону 72 окремою механізованої бригади імені Чорних Запорожців.

Загривий Олександр

Капітан Загривий Олександр Юрійович, випускник ліцею 2006 року.
Указом Президента України №708/2014 від 08.09.2014 року за особисту мужність і героїзм нагороджений медаллю «За військову службу» Україні.