Зустріч із моряком, який був у російському полоні

Впевнені, що через 10-15 років про події, у яких ми живемо, будуть писати шкільні підручники. Ми сьгодні є свідками історичних подій, які стають відомі світу, про які пишуть новини: і про похід наших кораблів через Керченську протоку, і про агресію російських військових, і про полон, який з честю витримали наші моряки.

А сьогодні до ліцею завітав один із безпосередніх учасників тих подій – наш земляк, член екіпажу малого броньованого катера “Нікополь”, Андрій Оприско. Від нього ліцеїсти змогли почути про настрій наших моряків під час походу, про рішення, які довелося приймати офіцерам в ситуації смертельної небезпеки та щосекундних змін, про тиск після арешту слідчих і російських фсб-шників. А найголовніше – про те, що наші моряки знову готові виконувати накази командування.

Дійсно, одна річ – прочитати про ці події в інтернеті чи в газеті (якраз фото сьогоднішнього номера), а зовсім інше – побачити незламного, впевненого у собі, переконаного у правді своєї справи воїна. Саме такі моменти є неповторними у ліцейному житті та запам’ятовуються хлопцям назавжди.

Андрія Оприска у ліцеї привітав голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, який вручив мужньому моряку відзнаку обласної ради. Також начальник ліцею полковник Юрій Гусар від імені Ліцею імені Героїв Крут вручив відзнаку “Перший серед рівних”.

Але, напевно, повною несподіванкою для Андрія Оприска стала зустріч з юнаками у морській формі. Адже саме у ці дні, відповідно до прийнятого раніше плану ліцейних обмінів, до нас завітали ліцеїсти Військово-морський ліцей.
імені віце-адмірала Володимира Безкоровайного, який сьогодні розташований в Одесі. Перша зустріч людей, які пов’язують своє життя із морем, була по справжньому теплою та дружньою. І ця випадковість була невипадковою, адже люди, об’єднані любов’ю до своєї країни, готовністю до її захисту аж до самопожертви, відповідальністю за її долю неминуче знаходять один одного. Вже згодом одеські ліцеїсти обмінялися подарунками із головою облради Олександром Ганущином та домовилися із Андрієм Оприском зустрітися в Одесі…

Про наших гостей із Одеси ми ще розкажемо пізніше, а поки що пропонуємо фоторепортаж із зустрічі з Андрієм Оприском у Львівському ліцеї імені Героїв Крут.