Львівський Ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою

Підготовка до ЗНО і ДПА

Відповідно до Закону України “Про освіту” (ч.8 ст.12), результати навчання здобувачів освіти на кожному рівні повної загальної середньої освіти оцінюються шляхом державної підсумкової атестації (ДПА), яка може здійснюватися в різних формах, визначених законодавством, зокрема у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).

ДПА після 9-го класу

Після завершення навчання у 9-му класі ліцеїсти отримують свідоцтво про базову середню освіту на підставі результатів річного оцінювання і державної підсумкової атестації.

На відміну від ЗНО, ДПА – іспит шкільного, а не Всеукраїнського формату.

Особливості проведення ДПА в 2022 році

Атестація ліцеїстів, які закінчили 9-й клас, буде проходити на базі ліцею . Екзаменування проходить у письмовій формі і повинно відповідати певним вимогам Міністерства освіти. У роботі повинні бути завдання, відповідні рівню підготовки ліцеїстів і шкільних освітніх стандартів.

Дати, в які буде проходити ДПА, ухвалюються педагогічною радою ліцею та затверджуються наказом начальника ліцею, який буде доведений до відома ліцеїстів не пізніше 5 квітня 2022 року. Дев’ятикласникам у 2022 року випуску потрібно здавати три іспити:

  • українська мова;
  • математика;
  • один із навчальних предметів зі списку (за рішенням педагогічної ради закладу освіти, затвердженим наказом керівника закладу освіти): біологія, всесвітня історія, географія, зарубіжна література, іноземна мова, інформатика, історія України, основи правознавства, українська література, фізика, хімія.

Оцінки по ДПА виставляються в журнал після річної позначки.

Хто звільняється від ДПА після 9-го класу?

Деякі категорії ліцеїстів можуть отримати звільнення від ДПА. До числа таких школярів входять:

спортсмени, які беруть участь у міжнародних змаганнях або повинні поїхати на збори, а також учасники виставок або конкурсів, які проходять на міжнародному рівні;

ліцеїсти, в районі проживання яких трапилося стихійне лихо або оголошено надзвичайний стан;

ліцеїсти, які стали учасниками олімпіад або наукових конкурсів, що проходять на міжнародному рівні. Вони отримують звільнення від предмета, на якому посіли призові місця;

ліцеїсти, які вийшли на третій етап малої академії наук (МАН) з якого-небудь предмета. Вони звільняються від ДПА з цієї дисципліни;

ліцеїсти, які мають міжнародну сертифікацію з іноземної мови на рівні В1. Вони звільняються від ДПА з іноземної мови.

ЗНО і ДПА після 11 класу

ЗНО (зовнішнє незалежне оцінювання) проводиться з метою забезпечення прав осіб на рівний доступ до вищої освіти та оцінювання відповідності результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, державним вимогам.

Участь у зовнішньому оцінюванні може взяти особа, яка має повну загальну середню освіту або здобуде її в поточному навчальному році та зареєструвалася відповідно до встановлених вимог.

Зовнішнє оцінювання проводиться щороку з використанням технологій педагогічного тестування. Завдання сертифікаційних робіт укладаються Українським центром відповідно до програм зовнішнього оцінювання з певних навчальних предметів.

Пробне ЗНО в 2022 році

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання проходить з метою ознайомлення всіх охочих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця. Пробне тестування є важливою складовою підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.

Тестування за процедурою пробного ЗНО проводиться як в самому ліцеї – наприкінці першого семестру та у лютому-березні другого семестру, так і за межами ліцею – за реєстрацією через Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти.

Для цього 11-класники повинні зареєструватися з 05 до 22 січня 2022 р. на сайті www.lv.testportal.gov.uа

Терміни проведення пробного ЗНО-2022:

19.03.2022 – українська мова, українська мова та література;

26.03.2022 – біологія, географія, історія України, математика, математика (стандарт), англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова, фізика, хімія.

Більше інформації та порядок реєстрації проведення пробного ЗНО розміщено в розділі «Сфера діяльності» у вкладці «Пробне ЗНО» на сайті Львівського РЦОЯО – www.lv.testportal.gov.ua  або на сайті Українського центру оцінювання якості освіти – www.testportal.gov.ua

Основна і додаткова сесії ЗНО-2022

Наказом Міністерства освіти і науки України від 05 травня 2021р. №498 врегулювано проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року.

Зовнішнє незалежне оцінювання проводитиметься з 23 травня до 15 липня.

Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право пройти тести щонайбільше з п’яти навчальних предметів за рахунок коштів державного бюджету, та більшу кількість – за рахунок коштів фізичних і юридичних осіб у встановленому законодавством порядку. Загалом зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься з дванадцяти навчальних предметів: українська мова, українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.

Випускникам старшої школи закладів загальної середньої освіти 2022 року, а також учням (слухачам, студентам) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які 2022 року завершать здобуття повної загальної середньої освіти, результати зовнішнього незалежного оцінювання з чотирьох навчальних предметів буде зараховано як результати державної підсумкової атестації.

Ці учасники мають обов’язково скласти:

  • українську мову або українську мову і літературу (субтест “атестаційні завдання”);
  • математику;
  • історію України або іноземну мову (на вибір учасника);
  • ще один предмет з переліку (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).

Здобувачі освіти, які для проходження державної підсумкової атестації вибрали третім навчальним предметом історію України, можуть вибрати четвертим навчальним предметом іноземну мову і навпаки. Здобувачі освіти, які вибрали третім навчальним предметом одну з іноземних мов, можуть вибрати четвертим навчальним предметом іншу іноземну мову.

У 2022 році здобувачі повної загальної середньої освіти, які бажають, щоб результат зовнішнього незалежного оцінювання з іноземної мови їм було зараховано як оцінку за державну підсумкову атестацію, і вивчають цю мову на рівні стандарту або академічному рівні, отримають оцінку за атестацію за результатами виконання завдань рівня стандарту. Випускники, які вивчають іноземну мову на профільному рівні, отримають оцінку за атестацію за результатами виконання усіх завдань тесту.

За підсумками проходження ЗНО з української мови і літератури встановлюються результати за рейтинговою шкалою 100 – 200 балів з української мови і літератури (за підсумками виконання всіх завдань сертифікаційної роботи для учасників зовнішнього оцінювання, які подолають поріг “склав / не склав”) та з української мови (за підсумками виконання завдань субтесту “Атестаційні завдання” для учасників зовнішнього оцінювання, які подолають поріг “склав / не склав” у межах цього субтесту).

За підсумками проходження зовнішнього оцінювання з інших навчальних предметів, зазначених у переліку, установлюються результати за рейтинговою шкалою 100 – 200 балів за підсумками виконання всіх завдань відповідної сертифікаційної роботи для учасників зовнішнього оцінювання, які подолають поріг “склав / не склав”;

Для підготовки до ЗНО/ДПА скористайтеся рекомендованими Українським центром оцінювання якості освіти ресурсами за посиланням:

https://lv.testportal.gov.ua/index.php/pidhotovka-do-testiv?lang=uk