Львівський Ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою

Військовий вишкіл

Основна особливість ліцею відображена в самій його назві – «ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою». Що це означає?

Центральне місце в системі навчання і виховання ліцеїстів займає військовий вишкіл – допризовна підготовка ліцеїстів до подальшої військової служби та підготовка їх до вступу у заклади вищої освіти сектору безпеки і оборони України.

Здобуття ліцеїстами як майбутніми захисниками України первинних загальновійськових і спеціальних компетентностей передбачено Законом України «Про освіту» та Стандартом спеціалізованої освіти військового спрямування, де у статті 6 розділу ІІ сказано: «Освіта військового спрямування на рівні профільної середньої освіти забезпечується шляхом вивчення профільного предмета «Захист України», спеціальних курсів/профілюючих предметів військового спрямування, факультативів та курсів за вибором».

Основний профільний предмет «Захист України» включає 5 годин уроків і факультативних занять щотижня, а також 2 тижні польових навчальних зборів після 10-го класу, які проводяться на території Міжнародного центру миротворчості й безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного та на полігоні «Раковець» Національної гвардії України.

Навчально-матеріальна база предмету «Захист України» включає:
клас для теоретичних занять;
клас для командно-штабних ігор та тренувань з кіберспорту;
поле для командно-тактичних ігор;
клас НАТО і міжнародної співпраці;
стройовий плац;
електронний лазерний тир.
Проводяться роботи з облаштування стрілецького тиру для малокаліберної зброї.
Заняття з військової підготовки проводять досвідчені офіцери-вихователі, більшість з яких мають бойовий досвід в російсько-українській війні.
Проте, військовий вишкіл у ліцеї – це не тільки поглиблене вивчення «Захисту України». Це тренування навичок ліцеїстів у дотриманні військових порядків, вміння правильно носити військову форму та виконувати вимоги військових статутів, формування навичок командної роботи і взаємодії у військовому колективі, можливості проявити лідерство та випробувати себе у ролі командира.
Також військовий вишкіл в ліцеї включає посилену фізичну підготовку – по  4-5 годин уроків щотижня, а також заняття в спортивних секціях, спортивно-масову роботу, факультативні заняття та командно-тактичні ігри з військово-прикладних видів спорту.
Показником ефективності військового вишколу є те, що переважна більшість випускників ліцею обирають професію офіцера та успішно реалізують себе в ній.