Про нас

Львівський ліцей імені Героїв Крут – один із найвідоміших закладів первинної ланки загальної системи військової освіти України.

Створений на базі Львівської республіканської школи-інтернату Постановою Кабінету Міністрів України №490 від 19 серпня 1992 року, як Львівський військовий ліцей імені Героїв Крут. 13 червня 1996 року Постановою Кабінету Міністрів України №643 ліцей передано у власність Львівської обласної ради зі збереженням виду освітньої діяльності. Зараз заклад носить назву «Львівський державний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут».

Ліцей створювався з метою підготовки кандидатів для вступу до вищих військових навчальних закладів і надання допомоги сім’ям, що потребують соціального захисту.

Головними завданнями ліцею визначено:

  • забезпечення високого конкурентного рівня освіти;
  • набуття вихованцями необхідних знань та навичок з військової та фізичної підготовки, які допоможуть їм успішно продовжувати навчання у вищих військових закладах освіти;
  • формування у ліцеїстів високих моральних якостей, дисциплінованості;
  • профорієнтаційне скерування вихованців, прищеплення їм любові до військової служби;
  • фізичний вишкіл юнаків, формування у них психологічних вольових якостей, які необхідні як у військовій службі, так і для досягнення успіху в життєвій кар’єрі;
  • забезпечення державної допомоги сиротам та дітям, які залишились без піклування батьків, зокрема, дітям полеглих учасників АТО;
  • виховання свідомих громадян держави із активною життєвою позицією.

 

У ліцеї створено сприятливі умови, щоб хлопці вийшли у життя підготовленими до вибору своєї подальшої діяльності. Фізичному загартуванню юнаків сприяє робота 8-ми спортивних секцій, підвищенню інтелектуального рівня – консультації, факультативи з різних предметів навчального циклу, громадянську свідомість формують заходи виховного характеру.

У ліцеї навчається близько чотирьох з половиною сотень ліцеїстів із усіх областей України. За роки існування школи-інтернату та ліцею путівку в життя отримали понад 4500 юнаків, із них більше 2500 стали офіцерами Збройних Сил України та інших силових структур. Сьогодні близько 400 наших випускників є курсантами вищих військово-навчальних закладів Міністерства Оборони України, Державної прикордонної служби України, Міністерства Внутрішніх Справ, Служби безпеки України та інших силових структур.

Щороку наші ліцеїсти є переможцями та призерами районних, міських та обласних предметних олімпіад. Гордістю ліцею є 58 випускників-медалістів. За час існування ліцею підготовлено понад 300 переможців та призерів предметних олімпіад різного рівня, підготовлено більше 500 спортсменів-розрядників, з них: 7 майстрів спорту України, 24 кандидати у майстри спорту України.

У 2009 році ліцей був занесений до кращих закладів, флагманів освіти і науки України і нагороджений Дипломом «За вагомий внесок у розвиток іміджу освіти науки України» Міністерства освіти і науки України та Академії педагогічних наук України.