Львівський Ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою

Капеланство

Ліцеї імені Героїв Крут одним із перших військових закладів розпочав співпрацю із релігійною місією «Центр Військового Капеланства» (засновники – Курія Львівської архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви).

Центр Військового Капеланства здійснює служіння у навчальних військових закладах та військових одиницях Збройних Сил України.

У ліцеї для учнів 9-11 класів капелани проводять уроки християнської етики, де знайомляться із суттю обрядовості та обговорюють моральні та етичні питання, з якими стикаються військовослужбовці та цивільні громадяни. Окрім цього ліцеїсти щотижня збираються на релігієзнавчий гурток, учасники якого мають змогу ближче та ґрунтовніше ознайомитись із християнськими традиціями нашого народу та війська. Осередком молитви в ліцеї є каплиця святого Миколая Чудотворця у якій звершується Свята Літургія, можна помолитися та побути разом із Богом.

Також ліцеїсти ходять на екскурсії до Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, долучаються до загальнообласних духовних заходів, які ініціюють та організовують капелани. Крутяни регулярно беруть участь у паломництвах військовослужбовців до святих місць. Так, щороку військові разом із сім’ями вирушають для духовної віднови; серед учасників є й крутяни. Найвіддаленішою святинею для нас є м. Люрд (Франція), у якому військовослужбовці різних країн спільно моляться за мир у світі. В Україні таким місцем стало с. Зарваниця (Тернопільщина), де відбувається Всеукраїнське військове паломництво для українських силовиків. Окрім цього відбуваються прощі до відомих на заході України місць Гошева, Крехова, Унева, Раківця та Страдча.