Львівський Ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою

Наші крутянці

НАГОРОДЖЕНІ  ДЕРЖАВНИМИ  НАГОРОДАМИ

КОВАЛЬ ВОЛОДИМИР

Полковник Коваль Володимир Михайлович, випускник ліцею 1995 року. Указом Президента України від 25.03.2015 року №176/2015 нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

Ще до війни полковник Володимир Коваль проходив поступово службові щаблі. Після навчання в Одеському інституті Сухопутних військ (факультет аеромобільних військ), служив у 95 окремій аеромобільній бригаді (м. Житомир). В 1999-2011 роках проходив службу на різних посадах в Збройних Силах України.

З 2011 року – на службі в Головному управлінні Внутрішніх військ, а з 2014 – начальник служби планування застосування військ відділу підготовки штабів та застосування військ оперативного управління штабу Головного управління Національної гвардії України.

В ході АТО завдяки його зусиллям було виявлено два сховища зброї в лісосмузі та затримано 15 помічників російських терористів, причетних до протизаконних дій в місті Лиман.

КІЛЬЯН ОРЕСТ

Підполковник Кільян Орест Васильович, випускник ліцею 1996 року. Указом Президента України від 08.08.2014 року №640/2014 нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

Підполковник Орест Кільян брав участь у бойових діях з перших днів проведення АТО у складі 80 бригади. Протягом 2014-2015 років пройшов увесь бойовий шлях цього військового з’єднання, брав участь у визволенні населених пунктів Донецької та Луганської області.

За виконання бойових завдань під час визволення міста Слов’янська був представлений до державної нагороди – ордена Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.

Сьогодні – начальник інженерної служби 80 окремої десантно-штурмової бригади. Проводить активну навчальну та просвітницьку діяльність серед школярів та молоді.

ВЕНГРИН ІВАН

Майор Венгрин Іван Володимирович, випускник ліцею 2008 року. Указом Президента України від 08.08.2014 року №640/2014 нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

З травня 2014 року по теперішній час майор Іван Венгрин бере участь в АТО (ООС) на території Луганської та Донецької областей.

14 червня 2014 року приймав безпосередню участь в штурмі та визволенні міста Щастя Луганської обл. 17 червня під час висування для прикриття та виходу з бою підрозділів 24 добровольчого батальйону «Айдар»  з 1-м взводом своєї роти та групою ССО потрапив в двосторонню засідку переважаючих сил противника. В ході бою отримав важкі поранення та потрапив в оточення, проте протягом доби пораненим командував групою, з якою виходили з оточення до своїх.

Брав участь у обороні Луганського аеропорта, ніс службу в районі блок-поста №29 (село Жолобок), обороняв селище Кримське в районі блок-поста №31 – за що достроково було присвоєно військове звання «капітан».

Виконував бойові завдання в районі населених пунктів Болотяне, Станиця Луганська, Щастя, Трьохізбенка Луганської області, Горлівка Донецької області та селище Піски в районі Донецького аеропорта.

БЕЗБОРОДОВ АРТЕМ

Майор Безбородов Артем Олегович – випускник ліцею 2006 року. Указом Президента України від 22.01.2015 року №26/2015 нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

Капітан Артем Безбородов виконував бойові завдання у складі 1-ї ротної тактичної групи 24-ї окремої механізованої бригади. Під час боїв поблизу н.п. Хрящувате 13.08.2014 р. під час спроби терористів оточити штурмову групу знищив їхню засаду, 14.08.2014 р. один танк Т-64 знищив та підбив другий танк сепаратистів, чим змусив противника відступити із зайнятого рубежу.
24.08.2014 р. в ході бою танк Артема Безбородова був підбитий. Екіпаж танка загасив свою охоплену полум’ям бойову машину, продовжив бій та забезпечив виконання бойового завдання. 31 серпня 2014 року здійснив прикриття та евакуацію особового складу 80 бригади із оточеного Луганського аеропорту. В результаті операції було врятовано близько 50 чоловік. Артем Безбородов відзначений високою недержавною нагородою «Народний Герой України».

КИРИЛЕНКО МАКСИМ

Майор Кириленко Максим Борисович, випускник ліцею 2007 року. Указом Президента України від 14.08.2014 року №651/2014 нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

Максим Кириленко дії по веденню розвідки на сході України розпочав ще до формального початку АТО.

Війну зустрів перебуваючи на посаді командира групи 3 полку спеціального призначення (місто Кропивницький) в званні старший лейтенант.

Участь в бойових діях брав в районах: Чонгар (Крим), Слов’янськ, Красний Лиман, Амвросіївка, Дібровка, Зеленопілля, Свердловськ, Ізварино.

Під Ізварино отримав вже остаточне поранення, яке повністю усунуло його від виконання завдання та з оточення пораненим потрапив в полон до Російської Федерації. Через 3 місяці повернувся в стрій та до 2017 брав участь на сході України на посаді командира роти ССО ЗСУ.

Нагороду отримав за низку виконаних завдань в тилу противника.

В 2017-18 роках проходив службу в Командуванні Сил спеціальних операцій.

В 2018 році через стан здоров’я звільнений в запас.

ВІНТОНЯК АРТУР

Майор Вінтоняк Артур Миколайович, випускник ліцею 2009 року. Указом Президента України від 15.07.2014 року №593/2014 нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

Артур Вінтоняк закінчив навчання в Національній академії сухопутних військ в 2013 році і розпочав службу у складі 80 бригади. Із весни 2014 року, після російської анексії Криму, львівські десантники брали участь у прикритті державного кордону в Полтавській і Сумській областях. Згодом, як це було характерно для початкового етапу цієї війни, 1-й батальйон 80 окремої десантно-штурмової бригади залучали до виконання бойових завдань на всіх загрозливих напрямках.

В період з 22 по 24 травня 2014 року Артур Вінтоняк командував діями 3-ї роти під час ведення боїв з переважаючими силами та вогневими засобами російсько-терористичних формувань. У поданні на державну нагороду було зазначено: «Виявивши мужність та рішучість, високий професіоналізм у складній обстановці, під шквальним вогнем ворога і мінометними обстрілами виконав поставлене завдання, відбивши напад та завдавши численних втрат ворогові». Також майор Артур Вінтоняк був нагороджений низкою відомчих нагород та відзнак.

ГАДЕВИЧ ЮРІЙ

Капітан Гадевич Юрій Ярославович, випускник ліцею 2007 року.
Указом Президента України від 08.09.2014 року №708/2014 нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

Капітан Юрій Гадевич Юрій початок війни зустріч на посаді командира аеромобільно-десантного взводу 80-ї окремої аеромобільної бригади (тепер – десантно-штурмова бригада).

З 12 квітня 2014 року брав участь в Антитерористичній операції зі знищення незаконно створених формувань в околиці міста Слов’янськ Луганської області. Особисто організовував службу на блокпосту щодо недопущення незаконного переселення населення, транзиту зброї, боєприпасів і наркотичних речовин.

3 травня 2014 року вміло та впевнено керував діями блокпоста 3-ї аеромобільно-десантної роти при веденні оборонних боїв з переважаючими силами та вогневими засобами незаконно створених бандформувань. Виявивши мужність та рішучість, високий професіоналізм, перебуваючи під шквальним вогнем і мінометними обстрілами, виконав поставлене завдання з оборони блокпоста, відбивши напад та завдавши численних втрат ворогу. При цьому особовий склад блокпоста втрат не зазнав.

Згодом, будучи заступником командира роти, брав безпосередню участь в обороні Луганського аеропорта та у визволенні багатьох населених пунктів Луганщини.

КОЗІЙ РОСТИСЛАВ

Майор Козій Ростислав Володимирович, випускник ліцею 2006 року. Указом Президента України від 08.07.2014 року №587/2014 нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

Для майора Ростислава Козія воєнний стан почався з березня 2014 року. Він, як командир взводу, особисто брав участь у виконанні комплексу завдань «Весняна злива – 2014» у складі батальйонно-тактичної групи об’єднаного мобільного угруповання «Полісся». Метою операції була деокупація Криму та блокування російських частин на території півострова.

В червні 2014 року, в ході виконання бойового завдання із забезпечення охорони блокпоста, був поранений.

Після повернення в стрій виконував завдання із планування бойових операцій в Мар’їнці, Широкіному Донецької області.

На сьогоднішній день – заступник командира 3 десантно-штурмового батальйону 79 окремої десантно-штурмової бригади Десантно-штурмових військ Збройних Сил України.

ЧКАЛОВ АРТУР

Майор Чкалов Артур Павлович, випускник ліцею 2009 року. Указом Президента України від 14.08.2014 року №651/2014 нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

Майор Артур Чкалов завершив навчання в Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного (спеціальність «Управління діями підрозділів військової розвідки та спеціального призначення»). Він та його колишні однокурсники, будучи у званні лейтенантів, приймали в бойовій обстановці відповідальні рішення, від залежало життя підлеглих та доля держави. В 2014-2015 роках Артур Чкалов відбув кілька ротацій в зону проведення АТО. В ході бойових дій отримав осколкове поранення.

На сьогоднішній день продовжує службу на посаді викладача кафедри бойового застосування технічних засобів розвідки факультету підготовки спеціалістів військової розвідки та спеціального призначення Військової академії (м. Одеса).

КОЗАЧЕК БОГДАН

Капітан Козачек Богдан Петрович, випускник ліцею 2010 року. Указом Президента України від 28.05.2015 року №292/2015 нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

Капітан Богдан Козачек вирушив на війну відразу після курсантської лави. В 2014-2015 роках був командиром розвідувального взводу 92-ї окремої механізованої бригади. З 2015 по 2017 рік командував окремою розвідувальною ротою 92-ї ОМБр. Згодом перейшов на службу в Центр спеціальних операцій «А» Служби безпеки України.

Нагороджений державною нагородою за участь в операції затримання російських диверсантів та спецназівців Євгена Єрофєєва та Олександра Александрова у бою під Щастям 16 травня 2016 року.

СОЛОВКО ОЛЕКСІЙ

Майор Соловко Олексій Леонідович, випускник ліцею 2010 року. Указом Президента України від 03.11.2014 року №838/2014 нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

Майор Олексій Соловко відразу ж після закінчення навчання розпочав службу у 80 окремій десантно-штурмовій бригаді на посаді командира десантно-штурмового взводу. Виконував завдання за призначенням на Луганщині, на так званому 32 блок-пості. Цей опорний пункт був з усіх сторін оточений ворожими силами – російськими кадровими підрозділами, підпорядкованими Росії групами місцевих, козачих, осетинських та чеченських бойовиків.

Після тяжкого поранення командира роти, залишився організовувати оборону. Після тижнів виснажливих боїв, вийшли колоною з амуніцією та боєздатною технікою.

Сьогодні майор Олексій Соловко – начальник штабу десантно-штурмового батальйону 80 окремої десантно-штурмової бригади. Продовжує виконувати бойові завдання на Сході України.

КАПУСТЯК ЮРІЙ

Капітан КАПУСТЯК Юрій Володимирович, випускник ліцею 2012 року. Указом Президента України від 23 серпня 2018 року №238/2018 нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

Капітан Юрій Капустяк після закінчення навчання в Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного в 2017 році став командиром взводу у 24 ОМБр імені короля Данила. Перші бої, в яких він брав участь проходили біля міста Попасна Луганської області. За наступні два роки він відзначився у щоденних боях під населеними пунктам Зайцеве і Шуми на Донеччині, де його підрозділ не просто швидко стабілізував обстановку, але й завдавав ворогу великих втрат і при цьому не допустив втрат власного особового складу. Він особисто завжди був на основному напрямку заворушень, безпосередньо командуючи вогнем у відповідь та захистом своїх бійців.

Капітан Юрій Капустяк всього за два роки у боях пройшов великий військовий шлях та став заступником командира батальйону. Він довів уміння організовувати підрозділ на виконання завдань та турботу про підлеглих.

В серпні 2019 року Юрій Капустяк був відзначений високою недержавною нагородою «Народний Герой України».

ПОБИВАНЕЦЬ АНТОН

Капітан ПОБИВАНЕЦЬ Антон Вікторович, випускник ліцею 2010 року.

Указом Президента України від 02.12.2016 року №538/2016 нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

2014 року закінчив Академію Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного за спеціальністю «Управління діями механізованих підрозділів».

Служив на посаді командира роти 72 окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожці. 10 серпня 2015 року особисто організував відбиття нападу на позиції 5 РОПу в районі населеного пункту Біла Кам’янка. Під час бою вміло керував підлеглим особовим складом. В ході бою особисто знищив 5 бойовиків та БРДМ противника.

САВЧЕНКО ВАСИЛЬ

Савченко Василь Васильович, випускник ліцею 2009 року.

ГАВРИЛЮК РОМАН

Підполковник Гаврилюк Роман Петрович, випускник ліцею 1999 року.

ПУГАЧОВ ОЛЕКСІЙ

Підполковник Пугачов Олексій Ігорович – ССО.

КУРАХ МИХАЙЛО

Майор Курах Михайло Дмитрович, випускник ліцею 2008 року

ГРАБОВЕЦЬ МИХАЙЛО

Полковник Грабовець Михайло Степанович,  випускник ліцею 1996 року.
Указом Президента України №339/2016 від 22.08.2016 року нагороджений орденом Данила Галицького.
Полковник Михайло Грабовець у 2014-15 роках виконував завдання із контррозвідувального забезпечення підрозділів сил АТО.

ГАСАЙ ПЕТРО

Підполковник Гасай Петро Володимирович, випускник ліцею 1997 року.

Указом Президента України №660/2014 від 21.08.2014 року за особисту мужність і героїзм нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

ВОВКУНОВИЧ АНДРІЙ

Майор Вовкунович Андрій Олексійович, випускник ліцею 2002 року.

Указом Президента України №708/2014 від 08.09.2014 року за особисту мужність і героїзм нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

САВЧУК СЕРГІЙ

Капітан Савчук Сергій Васильович, випускник ліцею 2005 року.

Указом Президента України №631/2014 від 02.08.2014 року за особисту мужність і героїзм нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

Указом Президента України №480/2015 від 20.08.2015 року, за особисту мужність і самовідданість, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі нагороджений медаллю «Захиснику Вітчизни»

ЗАХВАТИХА ДМИТРО

Капітан Захватихата Дмитро Сергійович, випускник ліцею 2010 року.

Указом Президента України №680/2015 від 04.12.2015 року за особисту мужність і героїзм нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

ЛІСНЕВСЬКИЙ МИХАЙЛО

Капітан ІІІ рангу Лісневський Михайло Михайлович, випускник ліцею 2009 року.

Указом Президента України №660/2014 від 21.08.2014 року за особисту мужність і героїзм нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

ГОРБАТЮК ЮРІЙ

Лейтенант Горбатюк Юрій Володимирович, випускник ліцею 2013 року.

Указом Президента України №838/2014 від 03.11.2014 за особисту мужність і героїзм нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

СБИТОВ ПАВЛО

Капітан Сбитов Павло Олегович

нагороджений орденом «За мужність» III ступеня

МАТЮХІН ЛЕОНІД

Полковник Матюхін Леонід Юрійович, випускник ліцею 1995 року.

Указом Президента України №915/2014 від 04.12.2014 року за особисту мужність і героїзм нагороджений медаллю «За військову службу Україні

ЗАГРИВИЙ ОЛЕКСАНДР

Майор Загривий Олександр Юрійович, випускник ліцею 2006 року.

Указом Президента України №708/2014 від 08.09.2014 року за особисту мужність і героїзм нагороджений медаллю «За військову службу» Україні.

КЛІПАЧ РОМАН

Старший лейтенант Кліпач Роман Володимирович

ДЗЕРИН МИХАЙЛО

Майор Дзерин Михайло Федорович

МАЙКУТ МИХАЙЛО

Майкут Михайло Миколайович