Львівський Ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою

Наші крутянці

НАГОРОДЖЕНІ НАЙВИЩОЮ ВІДЗНАКОЮ УКРАЇНИ – ГЕРОЙ УКРАЇНИ

Устим ГОЛОДНЮК

У 2008-2011 роках навчався у Львівському ліцеї імені Героїв Крут.

З 2013 року – активний учасник Революції Гідності. У студентському таборі Устим захищав учасників протестів від підрозділів міліції “Беркут” під час штурму табору вночі 30 листопада 2013 року. Був поранений, але після одужання повернувся знову на Майдан. Волонтерив у польовому таборі, брав участь у діяльності Самооборони, стояв на варті, виконував інші доручення із захисту та забезпечення життєдіяльності табору протестувальників.

20 лютого 2014 року, в день найбільшого протистояння народу зі силовими підрозділами тодішньої влади, перебував на вулиці Інститутській. Після початку розстрілів мирних учасників протесту Устим Голоднюк, незважаючи на ризик для життя, намагався допомагати пораненим і забирати загиблих. Під час цього був убитий пострілом снайпера.

Устим Голоднюк заслужено став одним із символів Революції Гідності та Героїв Небесної Сотні.

Указом Президента України від 21 листопада 2014 року №890/2014 присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно).

Віталій БОНДАРУК

Старший лейтенант Віталій БОНДАРУК, випускник 2016 року.

Після закінчення Національної академії сухопутних військ був призначений командиром мінометного взводу 59 окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка. На цій посаді близько року виконував бойові завдання у зоні проведення операції Об’єднаних сил.

З перших днів повномасштабного вторгнення росії Віталій Бондарук зі своїм підрозділом відбивав ворожі атаки на підступах до Києва. Воїни стримували переважаючі сили ворога, які рвалися до столиці, щоб швидким наступом примусити Україну до капітуляції.

25 березня 2022 року на Київському напрямку, перебуваючи під ворожим артобстрілом, вступив у бій із групою противника. Прикриваючи бойових товаришів, ціною власного життя зберіг воїнів одного з підрозділів.

Командир загинув від уламка ворожого снаряда. У бригаді молодого офіцера згадували: “Віталій був зразком офіцера-українця. Виважений, наполегливий, сміливий. Вклоніться, будь ласка, за нього батькам та родині. Бо служити з ним було нам за честь!”

Указом Президента України від 4 квітня 2022 року №209/2022 присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно).

Павло СБИТОВ

Майор Павло СБИТОВ, випускник 2012 року

Проходив службу у 503-му окремому батальйоні морської піхоти. З 2016 року успішно воював на Маріупольському напрямку. Павло Сбитов гордився службою в морпіхах: “Морська піхота – це сім’я, бойовий дух, це усі один за одного”.

У 2017-му на міжнародних навчаннях країн НАТО у Грузії Павло Сбитов був відзначений у числі найкращих військовослужбовців. У 2019 році рота під його командуванням перемогла в конкурсі на найкращий однотипний підрозділ ЗС України.

У 2021 році був призначений командиром 503-го окремого батальйону морської піхоти, який прикривав стик між Маріуполем та Волновахою, а 12 березня 2022 року стримав основний удар трьох батальйонних тактичних груп ворога. Рашисти не змогли проломити нашу оборону та відступили, зазнавши важких втрат. Павло Сбитов отримав смертельне поранення, але до останнього залишався разом зі своїм підрозділом і керував відбиттям атаки.

Указом Президента України від 22 травня 2018 року №144/2018 нагороджений орденом “За мужність” III ступеня.

Указом Президента України від 16 березня 2022 року №139/2022 присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно).

Богдан ДРОНОВ

Майор Богдан ДРОНОВ, випускник 2011 року

Командир окремого батальйону 57-ої окремої мотопіхотної бригади імені кошового отамана Костя Гордієнка.

З 2015 року на різних посадах виконував бойові завдання у районі АТО та операції Об’єднаних сил під Попасною, на Світлодарській дузі, в Авдіївці, Новотошківці, Широкиному, Зайцевому, Світличному.

У грудні 2021 року був призначений на посаду командира батальйону. З перших днів російської агресії 2022 року його підрозділ утримував рубежі оборони проти переважаючих сил ворога на Луганщині. Богдану Дронову доводилося не тільки прораховувати дії ворога, організовувати надійну оборону та контратаки, але й навіть особисто брати участь у корегуванні роботи артилерії та бойових сутичках. Його батальйон неодноразово успішно застосовував БПЛА для розвідки та корегування. Своєю мужністю, впевненістю, рішучістю та військовою хитрістю Богдан Дронов заслужив авторитет та повагу своїх бійців.

Указом Президента України від 03 травня 2022 року №294/2022 присвоєно звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка”.

Ростислав Козій

Підполковник Ростислав КОЗІЙ , випускник 2007 року

Ростислав Козій виконує бойові завдання із березня 2014 року. Зі своїм десантно-штурмовим взводом брав участь у виконанні комплексу завдань “Весняна злива – 2014” у складі батальйонно-тактичної групи об’єднаного мобільного угруповання “Полісся”. Метою операції була деокупація Криму та блокування російських частин на території півострова. Влітку 2014 року воював у різних “гарячих точках” Донеччини, був поранений.

Підполковник Ростислав Козій із початку повномасштабного вторгнення командував бойовими діями десантно-штурмового батальйону 79 ОДШБр на передових позиціях поблизу населених пунктів Лопаскине на Луганщині, Зарічне, Лиман та Богородичне на Донеччині. Завдяки його вмілому керуванню ворог зазнав значних людських та матеріально-технічних втрат.

Указом Президента України від 08 липня 2014 року від №587/2014 нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

Указом Президента України від 08 березня 2022 року №117/2022 нагороджений орденом Богдана Хмельницького II ступеня.

Указом Президента України від 14 жовтня 2022 року №704/2022 присвоєно звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка”.

ПОВНИЙ КАВАЛЕР ОРДЕНА БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО

Андрій СУПРІГАН

Майор Андрій СУПРІГАН, випускник 2008 року

Один із тих наших воїнів, дії якого відомі лише його командирам. Андрій Супріган успішно виконував бойові завдання, починаючи з перших днів війни у найбільш напружених точках. Проходив службу у складі 54 окремого розвідувального батальйону. Із 2014 року перебував у відрядженнях у населених пунктах на Луганщині та Донеччині: Кутейникове, Верхньоторецьке, Кряківка, Гранітне, Степанівка, Водяне, Широкине, Дебальцеве та інші. Відомо, що мав не один вихід за лінію розмежування на окуповану територію.

Обіймав посаду заступника командира 47 окремого загону спеціального призначення Сил спеціальних операцій.

Трагічно загинув 13.05.2020 під час виконання навчально-бойових завдань в зоні проведення операції Об’єднаних сил.

Указом Президента України від 11 березня 2015 року №136/2015 нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

Указом Президента України від 20 липня 2016 року №306/2016 нагороджений орденом Богдана Хмельницького II ступеня.

Указом Президента України від 27 серпня 2020 року №360/2020 нагороджений орденом Богдана Хмельницького I ступеня (посмертно