Львівський Ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою

Міжнародні проєкти

Ліцей активно розвиває міжнародну співпрацю з іноземними ліцеями, школами та іншими закладами освіти, передусім військового профілю. Ця співпраця здійснюється у різноманітних формах, зокрема у спільних міжнародних проєктах:

2019-2020 навчальний рік:

Проєкт “Holidays of Joy. Christmas and Easter in my Сountry” (“Свята радості: Різдво і Великдень у моїй країні”) на платформі eTwinning
Ліцеїсти під керівництвом вчителів англійської мови мали можливість спілкуватися онлайн та обмінюватися поштовими листівками з однолітками з інших країн. У ході проєкту налагоджено дружні стосунки та взаємодію з партнерами з 16 навчальних закладів з 9 країн Європи, зокрема:
Грузії (LEPL General Giorgi Kvinitadze Cadets Military Lyceum, м. Кутаїсі),
Італії (Liceo Statale delle Scienze Umane “S. Anguissola”, м. Кремона),
Польщі (Szkoła Podstawowa nr 10 im. Armii Krajowej w Będzinie, м. Бендзин; Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Kościerzynie, м.Костєжина; Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu, м. Шидловєц),
Португалії (Escola Secundária Henrique Medina, м. Еспосенде; Escola Técnico Profissional de Cantanhede, м. Кантаньєде),
Румунії (Colegiul National Militar ,,Alexandru Ioan Cuza”, м. Констанца; Scoala Constantin Brancusi , м. Меджидія; Scoala Garabet Ibraileanu, м. Тиргу-Фрумос),
Словаччини (Gymnázium Duklianskych Hrdinov, м. Свидник),
Туреччини (Dalaman Bahçeşehir Koleji, м. Даламан; Vehbi Koç Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, м. Стамбул; Tavşanlı 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi, м.Тавшанлі)
Франції (Lycée Général Leclerc, м. Саверн)
Хорватії (Gimnazija “Matija Mesic”, м. Славонський Брод)

2020-2021 навчальний рік:

Міжнародна онлайн-конференція “Karyba kitaip” (“Війна буває різною”),
Заступник начальника ліцею з навчальної роботи підполковник Тарас Грицевич разом з ліцеїстами Іваном Шульганом та Михайлом Янішевським, яких підготувала вчитель англійської мови Любов Кудеревко, взяли участь у роботі секції “Військові школи” Міжнародної конференції, організованої Кадетським ліцеєм імені генерала Повіласа Плехавічюса (м. Каунас, Литовська Республіка). Разом з нами в роботі секції взяли участь представники закладів військової освіти з Ізраїлю (Haifa Military Boarding school, м. Хайфа) і Сполучених Штатів Америки (St. John’s Northwestern Military Academy, м. Делафілд, штат Вісконсин). Країна-господар конференції, крім ліцею, була представлена також Військовою академією імені генерала Йонаса Жемайтіса. Учасники секції поділилися з партнерами інформацією про свої заклади, особливості військової та фізичної підготовки в них.

Українсько-литовський проєкт “#EK_UA_LT: Полковник Євген Коновалець”

Шкільний проєкт з історії України і Литви #EK_UA_LT Полковник Євген Коновалець створено у рамках програми співпраці між Львівським державним ліцеєм з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут (м. Львів, Україна) і Кадетським ліцеєм імені генерала Повіласа Плехавічюса (м. Каунас, Литовська Республіка) до 130-ї річниці з дня народження Євгена Коновальця.
Результатом реалізації проєкту стало створення електронного ресурсу в мережі Інтернет, присвяченого постаті, військовим здобуткам та життєвому шляху Євгена Коновальця у формі веб-сторінки за адресою https://sites.google.com/view/ekualt/українською , яка об’єднала створені ліцеїстами засобами ArcGIS StoryMaps інтерактивні карти-розповіді, присвячені окремим періодам життя і діяльності Євгена Коновальця.
Результати проєкту були презентовані:
під час міжнародної онлайн-конференції “Полковник Євген Коновалець: портрет на тлі епохи” 20 травня 2021 року, організованої спільно з Кадетським ліцеєм імені генерала Повіласа Плехавічюса;
під час урочистих заходів, присвячених 130-річчю Євгена Коновальця в його Музеї-садибі в с. Зашків, де електронний ресурс став частиною експозиції музею, і нині використовуються в музейній роботі;
під час міжнародної наукової конференції “Організація українських націоналістів та Українська повстанська армія в контексті національно-визвольної боротьби народів Центрально-Східної Європи”, присвяченої 130-річчю від дня народження Євгена Коновальця, що відбулась 13 жовтня ц.р. в приміщенні Львівської обласної ради.

2021-2022 навчальний рік:

Продовжується робота над спільними міжнародними проєктами разом з партнерами з Кадетського ліцею імені генерала Повіласа Плехавічюса (Литва) і Кадетського військового ліцею імені генерала Гіоргі Квінітадзе (Грузія) – адміністрацією, вчителями та кадетами, представниками громадськості.