Львівський Ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою

Проєкт «Кіберджура»

Педагогічні працівники і ліцеїсти беруть активну участь у впровадженні на всеукраїнському рівні Командно-штабної гри (КШГ) «Кіберджура» – сучасного технологічного напряму Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» / «Джура». Започаткували нову гру віце-президент Мережевої громадської організації «Міжнародна академія геоінформатики» Іван Галенко та один з засновиків військово-патріотичної гри «Сокіл» / «Джура» Борис Скребцов, отаман дитячо-юнацького товариства «Січ».
Основними завданнями КШГ «Кіберджура» є:
–   впровадження сучасних інформаційних технологій в шкільній освіті в рамках Всесвітнього проекту модернізації освіти від компанії ESRI – світового лідера у галузі розробки геоінформаційних систем;
–   створення шкільних інтегрованих уроків «інформатика – географія – предметна область» засобами Esri Story Maps;
–   спростування і дезавуювання імперських міфів за допомогою інтерактивних карт- історій та захист громадянського суспільства від постправди;
–   залучення молоді до моніторингу і охорони довкілля;
–   просування і ствердження сучасних смислів і цінностей демократичного громадянського суспільства.
Участь у КШГ «Кіберджура» є актуальною і корисною для ліцеїстів, адже оволодіння сучасними інформаційно-комунікаційними технологіями є однією з ключових складових підготовки юнаків до військової служби та навчання у вишах сектору безпеки і оборони України. Це досягається як у ході вивчення ліцеїстами інформатики, так і активним застосуванням цифрових пристроїв, програм і сервісів у всіх інших елементах освітнього процесу. До того ж, якісна і змістовна технологізація навчання завжди викликає непідробний інтерес у юнаків, підвищує їх мотивацію до здобуття нових знань.
Наш Львівський державний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут не лише долучився до цієї ініціативи, а й став одним з лідерів, центром з розробки та впровадження методики і технологій проведення гри, Положення про опорно-штурмові та мережеві команди, тощо.
Для участі в КШГ «Кіберджура» в ліцеї створена опорно-штурмова команда «Джура-кіборг КРУТЯНИ», у якій ліцеїсти 10-11 класів займаються проектною діяльністю на основі геоінформаційних систем (ГІС) та комп’ютерних технологій під керівництвом заступника начальника ліцею з навчальної роботи підполковника Тараса Грицевича, із залученням вчителів Галини Бенюк (географія), Ярослава Гебузи (історія), Миколи Запотоцького і Вадима Масовця (інформатика і технології), Євгенії Саганчі і Наталії Мамчук (англійська мова), майорів Олександра Бондаренка, Андрія Михайлика, капітанів Ігоря Саджениці і Анастасії Шаповал (предмет «Захист України») та інших.

Протягом останнього року опорно-штурмовою командою КШГ «Кіберджура» підготовлено та представлено на конкурсах, змаганнях і конференціях різного рівня проекти:
– «Матриця життя Шевченка» (перше місце на конкурсі інфографіки серед закладів освіти Львівської міської територіальної громади);
– «#EK_UA_LT: Полковник Євген Коновалець» (підготовлений спільно литовським Кадетським ліцеєм імені генерала Повіласа Плехавічюса, презентований на двох міжнародних конференціях, відзначений премією Львівської міської ради імені Євгена Коновальця);
– «Роман Шухевич – командувач УПА» (відзнака Ради національної безпеки і оборони України за кращий ГІС-проект у конкурсі «Життєвий шлях історичних постатей України»).
Також командою презентовано в Міністерстві освіти і науки України інтегрований урок «Тактична підготовка: Дії дозорного відділення на маршруті руху», який здобув схвальну оцінку та був рекомендований керівництвом Міносвіти для впровадження в інших закладах спеціалізованої освіти військового профілю.
Також наші ліцеїсти як лідери-комунікатори і технічні експерти мережевих команд у взаємодії з ліцеїстами і школярами з інших закладів освіти з усієї України взяли участь у підготовці проектів, присвячених таким постатям як князь Святослав Хоробрий, Герої України генерал-майор Ігор Гордійчук, Василь Сліпак, учасники бою під Крутами Осип Твердовський, Юрій Вороний, Володимир Шульгин.
В 2022 році сплановано проведення КШГ «Кіберджура-Крути» із застосуванням як хмарних технологій ArcGIS OnLine, так і АСУВ «Славутич».
З науково-методологічними основами КШГ «Кіберджура» можна ознайомитися у статті:
Гура С.П., Галенко І.В., Грицевич Т.Л. Командно-штабна гра «Кіберджура» як сучасний технологічний напрям Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл»  в інформаційно-методичному журналі «Позашкілля Запоріжжя», випуск №21, грудень 2021.