Львівський Ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою

Інструкції з користування середовищем Google Workspace

Для організації навчання у ліцеї, особливо у дистанційному і змішаному форматах, наш заклад з серпня 2020 року було підключено до пакету хмарних сервісів для освіти Google Workspace for Education (попередня назва – G Suite for Education). Використання цього системного рішення забезпечує функціонування зручного, безпечного і стабільного єдиного інформаційного середовища ліцею та позитивно впливає на якість освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання в умовах карантину.

Як у всіх хмарних середовищах, збереження даних користувача відбувається в Інтернеті з можливістю одержувати доступ до них у будь-який час і з будь-якого пристрою, з подальшим збереженням на жорсткий диск або роботою з даними у «хмарі». Для доступу до єдиного інформаційного середовища ліцею кожному учневі та вчителю в домені ліцею (@lgk.ukr.education) створено корпоративні облікові записи (адреса електронної пошти та пароль), які дають значно більше переваг під час використання хмарних сервісів.

Налаштування всіх облікових записів та доступу до сервісів Google для педагогічних працівників і ліцеїстів здійснюють адміністратори Google Workspace ліцею (методист навчальної частини Галина Нікоріч та інженер Костянтин Дорошенко).

У деяких випадках, перш ніж ліцеїсти зможуть використовувати сервіси Google, навчальний заклад повинен отримати згоду законних представників.

Щоб неповнолітні користувачі могли працювати з додатковими сервісами, потрібна згода законних представників. (Відповідно до Угоди про Google Workspace for Education – розділ 2.5 – навчальні заклади зобов’язані отримати згоду батьків або опікунів на використання додаткових сервісів ліцеїстами віком до 18 років).

Ми рекомендуємо зробити, таку згоду від імені батьків або опікунів. Для цього ми підготували цей шаблон. (зразок згоди, що використовується при підключенні електронних щоденників).

 

Ресурси для батьків та законних представників

У Google Classroom є ще одна дуже корисна функція – можливість розсилки звітів батькам/опікунам ліцеїстів.

Шановні батьки і опікуни, ви можете отримати запрошення приєднатися до Google Classroom у ролі опікуна на будь-яку надану вами дійсну електронну адресу і матимете можливість щодня або щотижня (залежно від обраного вами налаштування при першому вході) отримувати на цю ж адресу звіти про виконані чи невиконані, або ж заплановані роботи вашого студента. За бажанням у будь-який момент ви також можете відмовитися від отримання розсилки.

Електронні адреси для приєднання просимо надавати через командирів взводів – офіцерів-вихователів або класних керівників своїх класів.

Конфіденційність і безпека

У Примітці про конфіденційність Google Workspace for Education пояснюється, як Google збирає та використовує дані користувачів Google Workspace for Education.

У Довідковому центрі є інформація щодо правових зобов’язань Google щодо основних та додаткових сервісів Google Workspace for Education.

Інформацію про конфіденційність у продуктах Google можна знайти на сторінці privacy.google.com. Зверніть увагу, що компанія Google не використовує особисту інформацію (та інші дані, пов’язані з обліковим записом Google Workspace for Education) користувачів Google Workspace for Education у загальноосвітніх школах для націлення реклами, а всі заяви про рекламу на таких сторінках анулюються цим обмеженням, що міститься у Примітці про конфіденційність.

Інформацію про те, що Google дотримується міжнародних зобов’язань щодо захисту даних, можна знайти у Поправці щодо обробки даних для Google Workspace та/або угоди про використання іншого додаткового продукту, де описано, які заходи ми вживаємо для захисту даних наших клієнтів.

Відповіді на основні питання щодо конфіденційності та безпеки можна знайти у Центрі конфіденційності та безпеки Google for Education