Львівський Ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою

Бібліотека ліцею

 

Бібліотека – море книг,

Бібліотека – храм науки,

Переступайте наш поріг.

Беріть скарби нетлінні в руки!

                               Петро Гоць

Бібліотека Ліцею імені Героїв Крут заснована у далекому 1986 році. Книгозбірня ліцею – невід’ємна частина, своєрідна духовна скарбниця та інформаційна база нашого освітнього закладу. Основне завдання бібліотеки – сприяти освітньому процесу, забезпечити збереження та поповнення бібліотечних фондів, їхнє комплексне розкриття та доступність. Ми здійснюємо інформаційне та бібліотечне обслуговування ліцеїстів,  вчителів та офіцерів-вихователів.

Діяльність бібліотеки ліцею спрямована на виховання у ліцеїстів інформаційної культури, любові до книги, культури читання, вміння користуватись бібліотекою, а також на забезпечення різноманітного змісту освітнього процесу, всебічне сприяння підвищенню методичної майстерності вчителів шляхом популяризації педагогічної літератури.

Робота бібліотеки ліцею спирається на вирішення завдань з інформаційного забезпечення освітнього процесу згідно Державних стандартів  переходу освіти до Нової української школи.

Бібліотека містить навчальні програми, підручники, твори з української та  світової літератури, профільних предметів а також періодичні видання доступні для читання та перегляду.

 

Особливістю нашого бібліотечного фонду є «БІБЛІОТЕКА СЕРЖАНТА», подарована громадською організацією «Реформація» за грантової підтримки Українського культурного фонду та видавництва «Наш формат». Основна ідея цього  проєкту – формування списку та підбір певної літератури, на кшталт тій, що обов’язкова для прочитання в американській військовій академії Вест-Пойнт. Це високоякісні зразки літератури, як-от: мемуаристика, військово-професійна, світоглядна, філософська, історична, художня література тощо.

Зареєструвавшись  читачем Ви можете скористатись нашими ресурсами:

 • взяти цікаву книгу;
 • розповісти про книгу, яка сподобалась;
 • підготувати доповідь, повідомлення або презентацію;
 • користуватись комп’ютерами із доступом до інтернету ( у порядку черги). знайти в мережі Інтернет потрібну для навчання інформацію;
 • почитати журнали та енциклопедії;
 • виконати домашнє завдання;
 • відвідувати виставки та події;
 • взяти участь в опитуванні щодо осучаснення роботи бібліотеки

Ми відкриті до співпраці та завжди готові до спільних  проектів.

Вітається фотографування та поширення світлин, зроблених у бібліотеці. Ми раді читати ваші відгуки

Ласкаво просимо всіх охочих завітати до нас щоденно з 9:00 до 19,30 (крім вихідних та святкових днів)

Розташування : 3 –й  поверх  навчального корпусу ліцею , кабінет №36

Отже Наша бібліотека – це зона психологічного комфорту та скарбниця знань

ПРАВИЛА КОРИСТУВАННЯ БІБЛІОТЕКОЮ ЛІЦЕЮ

 1. ЄДИНІ ВИМОГИ ЩОДО ВИКОРИСТАННЯ ТА ЗБЕРЕЖЕННЯ КНИГ:

1.1. Одержавши підручники у бібліотеці, продивись їх. При виявлені пошкоджень повідом бібліотекаря.

1.2. Обгорни підручники, зроби закладки.

1.3. Перш ніж працювати з книгами, помий руки.

1.4. Не роби поміток у книзі ручкою чи олівцем.

1.5. Зберігай підручники у спеціально відведеному для них місці.

1.6. Загубив чи пошкодив підручник – поверни до бібліотеки такий самий.

 1. ПРАВА КОРИСТУВАЧІВ

2.1. Користувачами бібліотеки є ліцеїсти, вчителі, вихователі, керівництво ліцею.

2.2. Користування бібліотекою безкоштовне.

2.3. Користувачі бібліотеки мають право: одержувати у тимчасове користування книги та інші носії інформації додому і для користування у читальному залі з фонду бібліотеки; користуватися бібліографічним, довідково-інформаційним обслуговуванням, яке надає бібліотека; брати участь у масових заходах по популяризації літератури, які проводить бібліотека; обирати і бути обраним до активу бібліотеки.

2.4. Користувач може отримати додому не більше п’яти книг терміном не більше, як 30 днів. Термін користування новими виданнями, літературою підвищеного попиту встановлюється бібліотекарем.

2.5. Користувач може продовжити встановлений термін користування книгами, якщо на них немає попиту з боку інших читачів.

2.6. Кількість творів друку та інших носіїв інформації, які видаються у читальному залі не обмежується.

2.7. Рідкісні та цінні книги та інші носії інформації, єдині примірники, довідкові видання додому не видаються.

 1. ОБОВ’ЯЗКИ КОРИСТУВАЧІВ

3.1. Користуючись книгами з бібліотечного фонду, користувач повинен дбайливо ставитись до них.

3.2. Особи, які заподіяли шкоду фонду бібліотеки, несуть матеріальну відповідальність у відповідності з чинним законодавством.

3.3. Користувачі, які загубили книги з фонду бібліотеки або заподіяли непоправну шкоду, зобов’язані замінити їх аналогічними книгами

3.4. За втрату книг з фонду бібліотеки та пошкодження їх неповнолітніми користувачами матеріальну відповідальність несуть їх батьки, опікуни, поручителі.

3.5. Користувачі повинні бережливо ставитися до фонду і майна бібліотеки, підтримувати тишу і порядок у приміщенні бібліотеки.