Львівський Ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою

Фізична підготовка

Давно відомо, що фізична культура є доброю основою не тільки для підтримки суто фізичного здоров’я а й основою хорошого духовного самопочуття та бадьорого настрою. А добрий настрій забезпечує передумови для доброго навчання. Крім того, саме фізична підготовка забезпечує гармонійний розвиток особистості, її самореалізацію у фізичному, професійному, творчому потенціалах та здоров’я молоді нації.

Знаємо, що здоров’я молоді залежить від рівня рухової активності, генетичної схильності до хвороб, профілактики захворювань, якості лікування, матеріального стану; способу життя, що включає умови життя, праці та навчання, харчування, наявність або відсутність шкідливих звичок, від стресів та якості занять із фізичної культури тощо. Розуміючи ці важливі наративи, саме фізичній культурі та спорту у Львівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут відводиться особливе місце, адже ж значимість фізичної підготовки закладена у самій назві нашого закладу.

Якісній фізичній підготовці крутяни присвячують себе протягом усього періоду навчання у кількості п’яти уроків на тиждень у восьмому, дев’ятих класах та трьох уроків на тиждень у десятих та одинадцятих класах. В доповнення до уроків фізичної культури та профільного предмету «Захист України» є додатковий розділ «Прикладна фізична підготовка», де ліцеїсти вчаться долати смугу перешкод, вивчають основи прийомів, вправ і дій рукопашного бою, оволодівають навиками силової роботи засобами атлетичної гімнастики, гирьового спорту, кросфіту, а також навиками пересування по пересічній місцевості бігом та на лижах та ще багато інших корисних та цікавих видів спорту.

Важливе місце займає ранкова фізична зарядка, яка покликана гартувати не тільки тіло, а й робити вольові зусилля з подолання бажання такого солодкого ранкового сну. В позаурочний час вихованці ліцею мають змогу займатися у найрізноманітніших спортивних секціях. В ліцеї функціонують спортивні секції з рукопашного бою, боксу, вільної боротьби, армрестлінгу, футболу, волейболу та загальної фізичної підготовки.

Крім того, наші вихованці мають змогу самостійно вдосконалювати свою фізичну форму, виконуючи улюблені вправи на перекладині, брусах та інших гімнастичних приладах, вдосконалювати показники швидкості та витривалості під час бігу, займатися в тренажерних залах.

У ліцеї проводять багато різноманітних спортивних заходів. Щорічно проводиться Спартакіада ліцею з міні-футболу, волейболу, багатоборства, армрестлінгу, гирьового спорту, осіннього та весняного кросу. Дуже цікаво та емоційно проводяться Спортивні свята з залученням не тільки ліцеїстів, а й їхніх батьків та гостей міста.

Вже стало традиційним проведення Всеукраїнського турніру-меморіалу з волейболу пам’яті Героя України, Героя Небесної Сотні Устима Голоднюка.

З 2022-2023 навчального року започатковано також проведення “Турніру слави крутян” та спортивного свята “Крутянські звитяги”.

“Турнір слави крутян” проводиться до Дня Збройних Сил України з метою вшанування внеску випускників ліцею у захист України та популяризації військово-прикладної фізичної підготовки. Змагання щороку присвячуються одному з випускників ліцею, нагороджених бойовими державними нагородами за особливі заслуги у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України.

Спортивне свято “Крутянські звитяги” проводиться двічі на рік – у травні до Дня Героїв та у вересні до Дня фізичної культури і спорту.

Ліцеїсти беруть участь у спортивних змаганнях обласного та всеукраїнського рівнів з багатоборства допризивної молоді, армрестлінгу, боротьби та боксу, де ставали переможцями і призерами, виконували нормативи кандидатів в майстри спорту та інші спортивні розряди.

На території ліцею функціонує спортивний зал для ігрових видів спорту, два тренажерних зали, зал боротьби та боксу, два ігрових майданчики, гімнастичне містечко з перекладинами та брусами і майданчик з вуличними тренажерами.

Гасло ліцею «Тут юність вчиться перемагати!». Досягнення високих спортивних результатів є найвищим свідченням щоденної перемоги у першу чергу над самим собою. Злагоджена робота адміністрації, вчителів та наставників з підвищення ефективності освітнього процесу, забезпечення достатнього рівня рухової активності ліцеїстів у позанавчальний час, досягнення високих показників фізичного здоров’я та підвищення рівня спортивної майстерності, розвинена спортивна база є чудовою передумовою стійко переносити труднощі військової служби, яка в майбутноьому чекає на наших юнаків.

Наша мета – підготувати військову еліту нації, де значення фізичного гарту важко переоцінити!