Символіка ліцею
ГЕРБ ЛІЦЕЮ
Гербом ліцею є зображення золотої (жовтої) розгорнутої книги, за якою на центральній осі вміщено зображення золотого (жовтого) мечів вістрям угору. На діагоналях перехрещені золоті (жовті) смолоскипи.
У центрі герба зображення першої української кокарди зразка 1917 року, яка була на головних уборах Героїв Крут, – у синьому геральдичному щиті срібний (білий) Архистратиг Михаїл із піднятим вгору золотим (жовтим) полум’яним мечем у правій руці та синім щитом у лівій. На щиті золотий (жовтий) галицький лев. Німб Архистратига золотий (жовтий). Над фігурою Архистратига Михаїла – золотий (жовтий) тризуб.
Довкола герба охоплює скорочена назва ліцею «ЛЬВІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ ІМЕНІ ГЕРОЇВ КРУТ».
Історична основа
У символіці українських патріотичних організацій на початку ХХ столітті почали використовувати мотиви, які підкреслювали соборність українців, хоча й розділених кордонами імперій. У зв’язку з цим виникло вдале поєднання Архистратига Михаїла (герб Києва, символізував Наддніпрянську Україну) та лева, який спирається на скелю (символізував Західну Україну, Галичину). Вперше масове використання такої емблеми зустрічаємо у легіоні Січових Стрільців в 1914 році
В основу герба ліцею покладено знак ліцеїстів – книга, меч та смолоскипи (див. Наказ Міністра оборони України від 20.11.2017 року №606) та перша кокарда збройних сил періоду Української Народної Республіки, яка була на головних уборах героїв Крут.
Прапор Ліцею
Прапором Львівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут є прямокутне полотнище синього кольору зі співвідношенням ширини до довжини 2:3.
З трьох сторін, крім древкової, полотнище обрамлене лиштвою, складеною з жовтих і блакитних рівносторонніх трикутників, ширина якої складає 1/10 ширини прапора.
У центрі полотнища розміщено зображення емблеми Львівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут.
Висота емблеми становить 1/2 ширини полотнища.
Обидві сторони полотнища прапора дзеркально ідентичні.
З трьох сторін, крім древкової, полотнище оздоблене золотою бахромою.
Древко прапора темного дерева.
Навершям древка є прорізна піка жовтого металу на циліндро-конічному цоколі, всередині якою вміщено рельєфне двостороннє зображення знака Княжої держави Володимира Великого – малого Державного герба України, – тризуба, – жовтого металу.
За допомогою вушка на цоколі навершя та карабіну до древка кріпиться подвійна девізна стрічка, що складається з двох повздовжніх синіх рівновеликих смуг, з бантом вгорі того ж кольору. Краї стрічки обрамлено золотою лиштвою.
Перша смуга стрічки містить написану золотими (жовтими) літерами назву ліцею: «Львівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою».
Друга смуга стрічки містить напис «ІМЕНІ ГЕРОЇВ КРУТ».
На кінці першої смуги стрічки міститься золоте (жовте) зображення знака Княжої держави Володимира Великого – малого Державного герба України, – тризуба.
На кінці першої смуги стрічки міститься золоте (жовте) зображення емблеми Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут.
Кінці стрічки прикрашено золотою бахромою.
Довжина стрічки дорівнює ширині полотнища, ширина стрічки складає 2/10 ширини полотнища.
14 жовтня 2019 року, під час складання Клятви ліцеїста, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин вручив ліцею новий Прапор, розроблений спеціалістами з військової геральдики за зразками Бойових Прапорів військових частин Збройних Сил України.
Прапор ліцею – символ честі, доблесті та слави майбутнього захисника України.
Нарукавний знак
В основу нарукавного знака (шеврона) ліцею взято герб закладу на синьому фоні Синій фон використовується для підкреслення статусу ліцею імені Героїв Крут, як освітньої установи.
Нагрудний знак (заохочувальна відзнака)
«Перший серед рівних» («Primus inter pares»)
Нагрудний знак «Перший серед рівних» («Primus inter pares») виготовляється з жовтого та білого металу і являє собою рельєфний овальний вінок оксидованого білого металу, утворений двома пальмовими гілками, символами навчання.
Всередині вінка розміщене рельєфне зображення емблеми Львівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут.
У нижній частині знака розміщено фігурну рельєфну стрічку жовтого металу із рельєфним девізом латиною – «PRIMUS INTER PARES» – «ПЕРШИЙ СЕРЕД РІВНИХ».
Розмір знака 45х35 мм.
На реверсі знака міститься штифт та кріплення – закрутка.
Нагрудний знак «Перший серед рівних» вручається віце – сержантам та ліцеїстам, що відрізняються бездоганною дисципліною та культурою поведінки, мають високі результати у навчанні та значні особисті досягнення у позаурочній навчальній роботі, зразково виконують Правила внутрішнього порядку та поведінки ліцеїстів.
Заохочувальна відзнака
Паракордний браслет «Крутянин»
Паракордний браслет «Крутянин» виготовляється з жовтого та синього паракордного нейлонового шнура складного плетіння та має декоративну накладку у вигляді рельєфного зображення герба Львівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут оксидованого жовтого металу.
Заохочення ліцеїста – паракордний браслет «Крутянин» вручається ліцеїстам, що відрізняються зразковою дисципліною та поведінкою, мають високі результати у навчанні та особисті досягнення у позаурочній навчальній роботі, виконують Правила внутрішнього порядку та поведінки ліцеїстів, та беруть активну участь у громадському житті, представляють ліцей серед громадськості.
Браслет носять на правій або лівій руці під камуфльованою курткою чи парадним кітелем.
Нагрудний знак випускника Ліцею
Нагрудний знак випускника Львівського ліцею імені Героїв Крут виготовляється з жовтого та білого металу і являє собою рельєфний овальний медальйон синьої емалі, охоплений рельєфною фігурною стрічкою білого металу із рельєфним написом угорі «Ліцей імені героїв Крут», а у нижній частині – рельєфною датою випуску.
Всередині медальйону розміщене рельєфне зображення емблеми Львівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут.
Розмір знака 45х35 мм.
На реверсі знака міститься штифт та кріплення – закрутка.
Нагрудний знак вручається випускникам ліцею під час урочистостей з нагоди закінчення навчання в Ліцеї імені Героїв Крут.