Львівський Ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою

Міжнародні проєкти

Ліцей активно розвиває міжнародну співпрацю з іноземними ліцеями, школами та іншими закладами освіти, передусім військового профілю. Ця співпраця здійснюється у різноманітних формах, зокрема у спільних міжнародних проєктах:

2019-2020 навчальний рік:

Проєкт “Holidays of Joy. Christmas and Easter in my Сountry” (“Свята радості: Різдво і Великдень у моїй країні”) на платформі eTwinning
Ліцеїсти під керівництвом вчителів англійської мови мали можливість спілкуватися онлайн та обмінюватися поштовими листівками з однолітками з інших країн. У ході проєкту налагоджено дружні стосунки та взаємодію з партнерами з 16 навчальних закладів з 9 країн Європи, зокрема:
Грузії (LEPL General Giorgi Kvinitadze Cadets Military Lyceum, м. Кутаїсі),
Італії (Liceo Statale delle Scienze Umane “S. Anguissola”, м. Кремона),
Польщі (Szkoła Podstawowa nr 10 im. Armii Krajowej w Będzinie, м. Бендзин; Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Kościerzynie, м.Костєжина; Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu, м. Шидловєц),
Португалії (Escola Secundária Henrique Medina, м. Еспосенде; Escola Técnico Profissional de Cantanhede, м. Кантаньєде),
Румунії (Colegiul National Militar ,,Alexandru Ioan Cuza”, м. Констанца; Scoala Constantin Brancusi , м. Меджидія; Scoala Garabet Ibraileanu, м. Тиргу-Фрумос),
Словаччини (Gymnázium Duklianskych Hrdinov, м. Свидник),
Туреччини (Dalaman Bahçeşehir Koleji, м. Даламан; Vehbi Koç Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, м. Стамбул; Tavşanlı 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi, м.Тавшанлі)
Франції (Lycée Général Leclerc, м. Саверн)
Хорватії (Gimnazija “Matija Mesic”, м. Славонський Брод)

2020-2021 навчальний рік:

Міжнародна онлайн-конференція “Karyba kitaip” (“Війна буває різною”),
Заступник начальника ліцею з навчальної роботи підполковник Тарас Грицевич разом з ліцеїстами Іваном Шульганом та Михайлом Янішевським, яких підготувала вчитель англійської мови Любов Кудеревко, взяли участь у роботі секції “Військові школи” Міжнародної конференції, організованої Кадетським ліцеєм імені генерала Повіласа Плехавічюса (м. Каунас, Литовська Республіка). Разом з нами в роботі секції взяли участь представники закладів військової освіти з Ізраїлю (Haifa Military Boarding school, м. Хайфа) і Сполучених Штатів Америки (St. John’s Northwestern Military Academy, м. Делафілд, штат Вісконсин). Країна-господар конференції, крім ліцею, була представлена також Військовою академією імені генерала Йонаса Жемайтіса. Учасники секції поділилися з партнерами інформацією про свої заклади, особливості військової та фізичної підготовки в них.

Українсько-литовський проєкт “#EK_UA_LT: Полковник Євген Коновалець”

Шкільний проєкт з історії України і Литви #EK_UA_LT Полковник Євген Коновалець створено у рамках програми співпраці між Львівським державним ліцеєм з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут (м. Львів, Україна) і Кадетським ліцеєм імені генерала Повіласа Плехавічюса (м. Каунас, Литовська Республіка) до 130-ї річниці з дня народження Євгена Коновальця.
Результатом реалізації проєкту стало створення електронного ресурсу в мережі Інтернет, присвяченого постаті, військовим здобуткам та життєвому шляху Євгена Коновальця у формі веб-сторінки за адресою https://sites.google.com/view/ekualt/українською , яка об’єднала створені ліцеїстами засобами ArcGIS StoryMaps інтерактивні карти-розповіді, присвячені окремим періодам життя і діяльності Євгена Коновальця.
Результати проєкту були презентовані:
під час міжнародної онлайн-конференції “Полковник Євген Коновалець: портрет на тлі епохи” 20 травня 2021 року, організованої спільно з Кадетським ліцеєм імені генерала Повіласа Плехавічюса;
під час урочистих заходів, присвячених 130-річчю Євгена Коновальця в його Музеї-садибі в с. Зашків, де електронний ресурс став частиною експозиції музею, і нині використовуються в музейній роботі;
під час міжнародної наукової конференції “Організація українських націоналістів та Українська повстанська армія в контексті національно-визвольної боротьби народів Центрально-Східної Європи”, присвяченої 130-річчю від дня народження Євгена Коновальця, що відбулась 13 жовтня ц.р. в приміщенні Львівської обласної ради.

2021-2022 навчальний рік:

Продовжується робота над спільними міжнародними проєктами разом з партнерами з Кадетського ліцею імені генерала Повіласа Плехавічюса (Литва) і Кадетського військового ліцею імені генерала Гіоргі Квінітадзе (Грузія) – адміністрацією, вчителями та кадетами, представниками громадськості.

2022-2023 навчальний рік:

Спільно з литовськими партнерами реалізовано проєкт створення у Кадетському ліцеї імені генерала Повіласа Плехавічюса в м. Каунасі “Класу імені Героїв Крут”, де створено умови для навчання дітей переселенців з України, які під час нинішньої війни знайшли прихисток у Литві.

У ході підготовки до відкриття класу 5 вересня 2022 року Львів відвідав начальник Кадетського ліцею імені генерала Повіласа Плехавічюса підполковник Річардас Жілайтіс, який взяв участь у нараді із головою Львівської обласної ради Іриною Гримак з метою обговорення відкриття у Каунаському ліцеї українського класу імені Героїв Крут. Також очільниця області за тривалу діяльність із розвитку співпраці та дружніх зв’язків між Україною та Литвою нагородила підполковника Жілайтіса Почесною відзнакою Львівської обласної ради «30 років незалежності України».
Також пан Жілайтіс мав можливість поспілкуватися із вчителями та ліцеїстами-крутянами. Тема обговорень стосувалася не тільки аспектів співпраці між нашими закладами, але й глобальних викликів, які стоять перед нашими країнами.

“Клас Героїв Крут” у Кадетському ліцеї імені генерала Повіласа Плехавічуса в м.Каунас було урочисто відкрито 28 листопада 2022 року за участю делегації депутатів Львівської обласної ради та начальника Львівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут полковника Юрія Гусара.

2022-2023 навчальний рік:

Міжнародний мілітарний табір «Жальгіріс».

Табір «Жальгіріс» організовує литовська парамілітарна організація «Союз литовських стрільців». Інструктори на таборі – литовські військовослужбовці та курсанти Військової академії імені генерала Йонаса Жемайтіса. Програма включає фізичну, вогневу та психологічну підготовку, виживання, тактичну медицину. Крім того, крутяни спілкуються зі своїми однолітками з країн НАТО, з якими у майбутньому будуть співпрацювати в рамках виконання спільних задань.

2023-2024 навчальний рік:

18 квітня у ліцеї імені Героїв Крут пройшов черговий захід міжнародної співпраці з представниками Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії.
Ліцеїсти спілкувалися із Марком О’Доног’ю, офіцером поліції з Великої Британії, який представляє фундацію The Ethical Support Alliance (UK). Марк на даний момент працює штабним офіцером у Раді керівників національної поліції Сполученого Королівства та займається заходами міжнародної співпраці.
За участю британського офіцера наші вихованці поспілкувалися із представниками британської волонтерської організації з пошуку і порятунку людей (аналог рятувальної служби, але недержавного типу).
Зі свого боку крутяни презентували проєкт «Вплив НАТО на війну в Україні». Цей матеріал представляв огляд озброєння з країн НАТО у війні проти росії. При цьому мова йшла як про наявні зразки, так і ті, що будуть надані в найближчій перспективі.
Якісно підготували і майстерно представили проєкт ліцеїсти Ілля Павлик, Богдан Яковенко, Станіслав Тараско, Михайло Гнатюк та Іван Басік, а керували цією роботою у рамках Днів НАТО в ліцеї голова методичної комісії іноземних мов, вчитель англійської мови Віра Малець та керівник гуртка #Кіберджура Сергій Шама.
На завершення зустрічі крутяни подарували британському офіцеру в якості сувенірів ліцейні нарукавні знаки. А ми плануємо продовжувати контакти з представниками факультету підготовки поліцейських в University of Leeds. Також Марк О’Доног’ю анонсував участь кількох крутян у мовно-тренувальному таборі, який проходитиме цього літа у Латвії. І звичайно, що будемо поглиблювати знання англійської мови для ще вільнішого спілкування із міжнародними партнерами!