Львівський Ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою

Всеукраїнський форум військових письменників

У ці дні на Львівщині проходить одна з особливих культурних подій – Всеукраїнський форум військових письменників. Це – представницьке зібрання військовослужбовців, ветеранів та волонтерів, які пишуть або навіть фіксують цю війну своїм документальним чи художнім словом.

Нашим ліцеїстам пощастило зустрітися з кількома з учасників цього фестивалю. Цьогоріч ми спілкувалися із журналісткою, розслідувачкою та, фактично, хронікаркою Дар’єю Бурою Daria Bura. Дар’я – авторка вже 7 книг, які послідовно, системно описують різні аспекти війни через людський досвід та спогади: від початку бойових дій в 2014 році до історій захисту міст під час повномасштабної фази. Самостійно та у співпраці з другою нашою гостею – журналісткою та дослідницею Євгенією Подобною Evgeniya Podobna вони створили свою методику збору інформації від учасників подій та відтворення її для широкого загалу. Результатом стали книжки про лютий 2022 року, про незламність Харкова, трагедію окупованих міст Київщини (Бучі, Ірпіня та Гостомеля) та про стійкість Охтирки. Це не просте завдання, бо кожну із зафіксованих історій авторки повинні були пропустити через свою душу, щоб могти говорити про людський біль. Але без їхньої титанічної праці не буде справжньої картини цієї війни.

Також із крутянами спілкувався офіцер, а в минулому – відомий журналіст Мирослав Откович. Свого часу він проявляв відданість правді ще в довоєнні часи, а тому не залишився остронь війни за Україну в період великої загрози. Поетичне та публіцистичне слово Мирослава Отковича сьогодні представляє широкому загалу Україну, яка воює за високі цінності свободи і правди.

Характерно, що наші гості у своїй журналістській діяльності не раз перетиналися на передовій із випускниками ліцею імені Героїв Крут. Тому вже розуміли, якого рівня є наші вихованці, могли говорити з ними “одною мовою”.

Дякуємо нашим гостям за за зустріч і за натхнення, яким вони запалювали наших крутян!

Переглянути в дописі

Facebook