Музей
Музей ліцею висвітлює історію створення й розвитку навчального закладу та охоплює різнопланові тематичні розділи.
На центральному плані музею – емблема ліцею, прапори різних періодів діяльності ліцею та висвітлення основних етапів його становлення .
Розпочинається експозиція музею з розділу, присвяченому подвигу Героїв Крут, де висвітлюється соціально – політична обстановка, яка склалась в Україні після розвалу Російської імперії, проголошення Української Народної Республіки та спроб більшовиків, які в листопаді 1917 року захопили владу в Росії, повернути Україну в лоно Російської імперії.
На стенді цього розділу подається довідка бою під Крутами: співвідношення сил, склад підрозділів, хід бою. Все це ілюструється схемами, мапами, таблицями. Стенд доповнюється елементами озброєння тих часів: німецької самозарядної гвинтівки Маузер 98 зразка 1898 року, російської гвинтівки Мосіна зразка 1891 року, станковий кулемет «Максим».
Учасники бою під Крутами і в подальшому брали активну участь у боротьбі за незалежність української держави.
Збагатили експозицію музею архівні матеріали та нагороди сотника Володимира Зарицького, кавалера ордена (лицарів) Залізного Хреста Армії УНР, учасника Зимового походу 1919 року, які передав у музей його внук, працівник ліцею Борис Зарицький.
На окремому стенді фотографії про відвідини наших ліцеїстів Крут, вшанування пам’яті крутянців.
Окремий експозиційний розділ присвячений передісторії створення ліцею – Львівській республіканській спеціальній школі-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою, яка функціонувала з 1985 по 1992 рік, і на базі якої формувався ліцей.
Розділ історії ліцею та його розвитку в умовах становлення української державності складається з 4 блоків:
– створення та розбудова Львівського військового ліцею (1992-1996рр.);
– розвиток Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою (1996 -2010 рр.);
– ліцей у період 2010-2018рр.;
– ліцей на сучасному етапі.
Експозиції стендів відображають матеріали про будні ліцею, документи цих періодів, подарунки випускників ліцею. Біля кожного зі стендів оформлений манекен у формі одягу ліцеїста відповідного періоду.
Співпраця з військовими ліцеями України та міжнародні зв’язки з подібними ліцеями Литовської Республіки та Грузії відображені в окремому розділі музею.
Випускнику ліцею, активному учаснику подій на Майдані 2014 року, Герою України Устиму Голоднюку присвячений окремий розділ музею.
Вшануванню пам’яті загиблих випускників-крутянців у боротьбі за незалежність України в російсько-українській війні присвячена наступна експозиція музею. На стенді подано інформацію про кожного з 11 загиблих випускників, які віддали життя в боротьбі за незалежність України.
Окремий розділ про випускників ліцею, які нагороджені державними нагородами. Стенд доповнюється подарунками та експонатами з місць бойових дій.
Два стенди в музеї присвячені зброї різних періодів. На експозиції представлено 18 зразків зброї, починаючи з ХVIII cт.
У приміщенні музею ліцею розміщено комп’ютерне обладнання, де зібрано базу даних за кожен з років випуску. Випускники мають змогу не тільки ознайомитись із фото та відеоматеріалами, але і доповнювати їх із своїх архівних матеріалів.